Reportaż

"Niezatarte ślady"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 12:40
Dla Profesora Andrzeja Zielińskiego Jan Paweł II był  najlepszym  nauczycielem. Prowadził i wciąż prowadzi go przez życie.
Audio
  • Niezatarte ślady - reportaż Joanny Bogusławskiej
Jan Paweł II podczas Pielgrzymki w 1979 r
Jan Paweł II podczas Pielgrzymki w 1979 rFoto: Polskie Radio

Andrzej przyjechał na studia muzyczne do Krakowa nikogo tam nie znał, trafił do harcerstwa i tam poznał Karola Wojtyłę. W Krakowie poznał swoją żonę, dzięki Karolowi Wojtyle. Uczestniczył w wielu Pielgrzymkach Ojca Świętego do Polski, najbardziej pamięta te pierwszą w 1979 roku, był tez w Krakowie, Wadowicach. Jan Paweł II pomógł mu pogodzić się z tragiczną śmiercią żony.Dla Wandy i Andrzeja Urmańskich pierwsza Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w 1979 roku była ogromnym przeżyciem. Byli na Mszy na Placu Zwycięstwa. Wcześniej Wanda przygotowała transparent, którym witali Ojca Świętego na trasie przejazdu. Uczestniczyli także w innych pielgrzymkach Ojca św. ze swoimi dziećmi, a mieli ich pięcioro. Po wpływem wychowania i myśli Jana Pawła II dwóch synów wstąpiło do Seminarium, jeden z synów przysposobił do swojej rodziny niepełnosprawne dziecko. Teraz to wychowanie w wierze i miłości, które dali im rodzice przekazują swoim dzieciom.

Zapraszamy do wysłuchania reportazu Joanny Bogusławskiej pt. "Niezatarte ślady", w Jedynce 4.06.2019 o godz. 21.10.

Zobacz więcej na temat: reportaż Joanna Bogusławska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Życie spełnione" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 06:52
Józef Walaszczyk, urodził się w 1919 roku. W czasie II wojny światowej uratował życie 53 Żydom. W pierwszych latach okupacji poznał Irenę – dziewczynę, która wyjawiła mu swoją żydowską tożsamość podczas kontroli Niemców. 
rozwiń zwiń