X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Moralny dylemat"- reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 16:15
Kto tego nie doświadczył, nie zrozumie...
Audio
  • Moralny dylemat – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/De Visu

W życiu każdego nadchodzi moment, w którym trzeba zdecydować, co zrobić ze starzejącym się, często schorowanym rodzicem. Jak pogodzić obowiązek opieki z własnymi sprawami? Z pracą zawodową? Często jest to dylemat, czy poświęcić własną rodzinę i karierę, żeby pełnić funkcje opiekuńcze. Poza tym w społeczeństwie nadal pokutuje opinia, że oddanie rodzica do domu opieki to wygodnictwo i egoizm. Także doniesienia medialne o złej opiece nad powierzonymi domom opieki ludźmi nie ułatwiają sprawy. Dla wielu opieka nad starymi rodzicami, m.in. z demencją i chorobą Alzheimera jest ponad siły. I szukają dobrych miejsc opieki i takie znajdują. Ze znakomitą, profesjonalną opieką i serdecznym podejściem.  Natomiast jedno jest pewne, że jakkolwiek zrobisz, wyrzutów sumienia nie unikniesz. To wiedzą tylko ci, którzy przed taką decyzją stanęli...

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Moralny dylemat" we czwartek, 8 sierpnia o godz. 18,45 w Trójce.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dom daleko od domu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 19:00
Kiedy w 1974 roku w Filadelfii (Pensylwania), zawiązano unikalne partnerstwo zespołu szpitali dziecięcych oraz firmy McDonald’s, nikt z uczestników nie wyobrażał sobie, że marzenie o "domu daleko od domu" dla rodzin poważnie chorych dzieci, rozwinie się i stanie się międzynarodowym fenomenem.
rozwiń zwiń