Reportaż

"Moralny dylemat"- reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 16:15
Kto tego nie doświadczył, nie zrozumie...
Audio
  • Moralny dylemat – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/De Visu

W życiu każdego nadchodzi moment, w którym trzeba zdecydować, co zrobić ze starzejącym się, często schorowanym rodzicem. Jak pogodzić obowiązek opieki z własnymi sprawami? Z pracą zawodową? Często jest to dylemat, czy poświęcić własną rodzinę i karierę, żeby pełnić funkcje opiekuńcze. Poza tym w społeczeństwie nadal pokutuje opinia, że oddanie rodzica do domu opieki to wygodnictwo i egoizm. Także doniesienia medialne o złej opiece nad powierzonymi domom opieki ludźmi nie ułatwiają sprawy. Dla wielu opieka nad starymi rodzicami, m.in. z demencją i chorobą Alzheimera jest ponad siły. I szukają dobrych miejsc opieki i takie znajdują. Ze znakomitą, profesjonalną opieką i serdecznym podejściem.  Natomiast jedno jest pewne, że jakkolwiek zrobisz, wyrzutów sumienia nie unikniesz. To wiedzą tylko ci, którzy przed taką decyzją stanęli...

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej pt. "Moralny dylemat" we czwartek, 8 sierpnia o godz. 18,45 w Trójce.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dom daleko od domu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 19:00
Kiedy w 1974 roku w Filadelfii (Pensylwania), zawiązano unikalne partnerstwo zespołu szpitali dziecięcych oraz firmy McDonald’s, nikt z uczestników nie wyobrażał sobie, że marzenie o "domu daleko od domu" dla rodzin poważnie chorych dzieci, rozwinie się i stanie się międzynarodowym fenomenem.
rozwiń zwiń