X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Piekło już widziałam"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 15:47
Alina Dąbrowskaw czasie II wojny światowej była więźniarką obozu w Auschwitz, a także kilku innych obozów. Dopiero po kilkudzisięciu latach opowiedziała swoją historię.
Audio
  • Piekło już widziałam - reportaż Joanny Bogusławskiej.mp3
Alina Dąbrowska
Alina DąbrowskaFoto: Jacek Bednarczyk

Alina Dąbrowska ma 96 lat, urodziła się w 1923 roku. W czasie wojny, 13 maja 1942 roku była aresztowana za działalność konspiracyjną. Osadzona w więzieniu w Łodzi, po roku podpisała dokument, że jest „wrogiem narodu niemieckiego” i została w 1943 roku wywieziona do Auschwitz. Stamtąd trafiła  do Ravensbruck, Malchow, Buchenwaldu i Lipska. Przeżyła dwa Marsze Śmierci. Przez ponad 50 lat nie była w stanie pojechać do Oświęcimia. Dopiero teraz zdecydowała się opowiedzieć swoją wojenną historię. Po wojnie pracowała w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Po przejściu na emeryturę działa na rzecz pojednania polsko niemieckiego.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak