X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Bliscy oddaleni - reportaż Julii Machnowskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 09:00
Abraham Joshua Heschel był teologiem i filozofem, który przed II wojną światową wyemigrował z Polski do Stanów Zjednoczonych. Ostatnio o jego myśli i dziedzictwie przypomniano w Mińsku Mazowieckim, rodzinnym mieście jego matki.
Audio
Katarzyna Łaziuk i Susannah Heschel
Katarzyna Łaziuk i Susannah HeschelFoto: Katarzyna Łaziuk

Abraham Joshua Heschel, żydowski teolog i filozof, w swoim życiu łączył rozwijanie myśli filozoficznej z praktycznym działaniem. Przyjaźnił się z Martinem Lutherem Kingiem, bronił praw obywatelskich Afroamerykanów, czynnie sprzeciwiał się wojnie w Wietnamie i stale prowadził dialog z przedstawicielami innych religii, m.in. wpływając na kształt przełomowej deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich "Nostra aetate", wypracowanej podczas Soboru Watykańskiego II.

W Mińsku Mazowieckiej stał się ważną postacią dzięki zaangażowaniu mińskich nauczycielek i pracowników biblioteki, a także władz miasta. Mińszczanom udało się również nawiązać kontakt z córką filozofa, Susannah Heschel, która odwiedziła miejscowość. Reportaż przybliża niezwykłą biografię filozofa i opowiada o wizycie jego córki w Mińsku Mazowieckim.

Emisja reportażu w audycji Noc z reportażem w Programie I, 15 października 2019 r.

Zobacz więcej na temat: reportaż Julia Machnowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak