X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Tajemnica"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 14:20
Florian Budniak porzucił swoja rodzinę wielokrotnie.
Audio
Stefania Budniak z córką
Stefania Budniak z córkąFoto: fot. arch prywatne

Pierwszy raz, kiedy przyszło gestapo, aby go aresztować. Florian się ukrył, pozwalając, żeby Niemcy zabrali jego żonę, teściową i szwagierkę. Po aresztowaniu Stefanii nie zajął się dwójką  małych córek. Ewa miała wtedy niecałe trzy latka, Basia sześć. Zostawił je w domu bez opieki, a sam poszedł do lasu, do partyzantów. Dziewczynki przeleżały pod łóżkiem dwa lub trzy dni, aż któryś z sąsiadów przyszedł zobaczyć, co się stało. Kolejna taka sytuacja wydarzyła się, gdy jego ojciec zorganizował wykup Stefanii z więzienia w Częstochowie. Stefania trafiła do Auschwitz.   W obozie pomagał jej Niemiec, któremu bardzo przypominała zmarłą w tragicznych okolicznościach żonę. Opiekował się nią, przekazywał jedzenie, ciepłą odzież. Pomagał jej, gdy leżała  chora na tyfus. O historii rodziców opowiada w reportażu córka Ewa i  Nina Majewska, która z niezwykłą dokładnością zdokumentowała historię rodziny.

Zapraszam do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej pt. "Tajemnica", w Jedynce  4 lutego 2020, o godz. 21.10.

Zobacz więcej na temat: reportaż Joanna Bogusławska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ocalić pamięć"- reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 13:50
Stanisław Zalewski urodził się 1 października 1925 roku w Suchej Woli. Przed wybuchem wojny mieszkał w Warszawie. Jako młody chłopak z kolegami należał do konspiracji.
rozwiń zwiń