Reportaż

„Z tatą w domu” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 10:10
Pandemia to wielki test dla setek tysięcy polskich rodzin. Po raz pierwszy przez tak długi czas jesteśmy ze sobą w czterech ścianach naszych mieszkań. Powoduje to często napięcia i konflikty. Jak w tej nowej sytuacji sprawdzają się ojcowie i co zrobić, aby szczęśliwie przetrwać ten trudny czas? 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock/Evgeny Atamanenko

– Każde zamknięte drzwi powodują, że w innym miejscu te drzwi się otwierają – zauważa dr Dariusz Cupiał, założyciel inicjatywy Tato.Net, który już od 17 lat współpracuje z ojcami w kraju i za granicą. – Wydawałoby się, że ojcowskie kluby zaprzestaną swojej działalności, ale szybko okazało się, że możemy funkcjonować. Nasi ojcowie-liderzy przygotowali przestrzeń wspierania się, edukacji on-line.

Podczas pandemii 60% ojców zaczęło spędzać więcej czasu z dziećmi, a niemal połowa z nich deklaruje, że czas ten przełożył się na poprawę jakości relacji rodzinnych – tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez IMAS International, zleconych przez Tato.Ne​t.

Na pytanie: „Czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy brałeś udział w spotkaniu o tematyce rodzicielskiej?” tylko 5,6% ankietowanych odpowiedziało twierdząco. – Prawie 95% to są samotne wilki. Co w dzisiejszych czasach, w obliczu takich wyzwań jak pandemia, może okazać się niewystarczające. Dlatego ważne jest, żebyśmy tworzyli przestrzenie, w których mężczyzna może swobodnie porozmawiać z innym mężczyzną, który jest ojcem – mówi dr Cupiał.

Raport z badań „ABC. Analizy Badania Cele 2020 – Ojcowie w czasie pandemii” można znaleźć na stronie: https://sklep.tato.net/konfpliki/2020_raport.pdf

W reportażu wystąpili: dr Dariusz Cupiał – założyciel inicjatywy Tato.Net; Michał Gmitruk  lider klubu Warszawa Stara Miłosna, Warszawa Grochów; członkowie warszawskiego klubu Tato.Net, a także Tomasz Świderski – tata 3-letniego Wojtka.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Z tatą w domu” na antenie radiowej Trójki w środę 10 lutego ok. godz. 17.45.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak