Reportaż

"Na słonecznym patrolu" - reportaż Julii Rozbieckiej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 23:50
W czasie upałów chętnie spędzamy czas nad wodą. Niestety, jak co roku statystyki dotyczące utonięć zatrważają. Tylko w jeden z czerwcowy weekendów, w polskich akwenach życie straciło piętnaście osób. Jak w tym trudnym czasie wygląda praca ratowników WOPR?
Audio
  • "Na słonecznym patrolu" – reportaż Julii Rozbieckiej
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/blacograf

***

Reportaż "Na słonecznym patrolu" Julii Rozbieckiej został wyemitowany w czwartek (15.07) o godz. 18.45 na antenie Programu 3 Polskiego Radia. 

Czytaj także

Historia Piotra Biankowskiego. Reportaż "Kilkadziesiąt kilometrów wpław" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 19:08
Piotr Biankowski przepłynął kanał La Manche. Na brzegu zbiornika czekał na tę możliwość aż dziesięć dni. Były rugbista Arki Gdynia, dziś triathlonista i jeden z najlepszych na świecie pływaków ekstremalnych, w nocy z piątku na sobotę zakończył próbę sukcesem. Co motywuje go do podejmowania tak niezwykłych wyzwań? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hubert Hurkacz. Reportaż "Po trawie do gwiazd" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 19:03
Hubert Hurkacz był o krok od tego, by zostać pierwszym w historii polskim tenisistą, który awansuje do wielkoszlemowego finału w singlu. Na trawiastych kortach w Londynie pokonał pięciu rywali, m.in. wicelidera rankingu ATP Rosjanina Daniła Miedwiediewa czy legendarnego Szwajcara Rogera Federera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Basen czy akademik? Reportaż "Dobro nadrzędne" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 19:08
Wrocław żyje sprawą wybudowania prywatnego akademika w miejscu dawnego basenu, położonego na terenach olimpijskich. Projekt kompleksu i jego autor, Richard Konwiarz, zostali nagrodzeni podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku. Jak się okazuje, ochroną konserwatorską objęty był jedynie obszar terenów olimpijskich. Sam basen nie został indywidualnie wpisany do rejestru. 
rozwiń zwiń