Reportaż

"Chopin wczoraj, Chopin dziś" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 22:05
Jak wyglądał Konkurs Chopinowski przed wojną? Jak zmieniał się przez lata? Z czym mierzą się dzisiejsi uczestnicy i czy wygrana gwarantuje sukces w świecie pianistyki?
Audio
  • "Chopin wczoraj, Chopin dziś" - reportaż Jakuba Tarki
Przygotowania do rozpoczęcia ostatniego dnia przesłuchań III etapu Konkursu Chopinowskiego w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie
Przygotowania do rozpoczęcia ostatniego dnia przesłuchań III etapu Konkursu Chopinowskiego w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w WarszawieFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

PR_Konkurs Chopinowski_1200x660_1.jpg
XVIII Konkurs Chopinowski - zobacz serwis specjalny

W reportażu usłyszymy wypowiedzi finalistów, laureatów Konkursu nagranych przed laty oraz uczestników współczesnych edycji. 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu. 

***

Reportaż "Chopin wczoraj, Chopin dziś" autorstwa Jakuba Tarki został wyemitowany we wtorek (19.10) o godz. 23.10 w Programie 1. 

Zobacz więcej na temat: Jakub Tarka

Czytaj także

Dramatyczne losy polskich policjantów na Wschodzie. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 18:38
Słysząc "pomordowani na Wschodzie", myślimy przede wszystkim o oficerach Wojska Polskiego, zawodowych żołnierzach. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę ze skali morderstw popełnionych przez NKWD na polskich policjantach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lema Lwów" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 17:55
Stanisław Lem wielokrotnie powtarzał, że Lwów jest częścią jego, a on jest częścią Lwowa. I tak pozostanie na zawsze. Wywiady dla niemieckiej telewizji czy prasy zaczynał słowami "jestem wypędzony". Swoje dziecięce i młodzieńcze wspomnienia związane z tym miastem spisał w książce "Wysoki Zamek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal NNW w Gdyni. Jakub Tarka autorem najlepszego reportażu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 11:50
"Prawda za podwójnym murem" Jakuba Tarki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia najlepszym reportażem radiowym na XIII Festiwalu Filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni. Dokument to świadectwa byłych więźniów niemieckiego obozu dla dzieci, działającego w czasie II wojny światowej przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Nagrodę wręczono podczas gali zamknięcia Festiwalu NNW w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Reportaż radiowy był jedną z pięciu głównych kategorii konkursowych imprezy.
rozwiń zwiń