X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Czas Reporterów - "Nikt nie musi być sam"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2000 21:05
Zaczyna się od trudności w chodzeniu, człowiek potyka się, przewraca, w końcu musi przesiąść się na wózek inwalidzki. Potem przestaje sam oddychać aż trafia do szpitala i leży pod respiratorem w Oddziale Intensywnej Terapii. To przebieg typowy przebieg nieuleczalnych chorób mięśni. Czy musi tak być?
Audio
Zaczyna się od trudności w chodzeniu, człowiek potyka się, przewraca, w końcu musi przesiąść się na wózek inwalidzki. Potem przestaje sam oddychać aż trafia do szpitala i leży pod respiratorem w Oddziale Intensywnej Terapii. To przebieg typowy przebieg nieuleczalnych chorób mięśni. Czy musi tak być? 42 letni Jerzy z Lublina miał szczęście , dzięki pomocy bliskich udało się na raty kupić respirator do domu. Ale trzeba zapłacić ostatnią ratę, częściową już uzbieraną -brakuje tylko 4 tysięcy- inaczej respirator wróci do dystrybutora a pan Jerzy do szpitala. Pani Maria z Koluszek ma trzech 18-letnich synów bliźniaków ,cierpiących na zanik mięśni od 10 lat. Proszą mamę o kupienie sprzętu do rehablitacji w domu, jednego dla całej trójki. W ten sposób opóźnią rozwój choroby .Jak rodzice renciści mogą zdobyć na to pieniądze? Jak poradzą sobie z trójką chorych dzieci na wózkach, w domu ze schodami? Ministerstwo Zdrowia nawet nie wpisało choroby mięśni na listę chorób przewlekłych, choć gdy ona się zacznie trwa do śmierci .Z jedyną w Polsce Przychodnią Chorób Mięśni na Banacha Kasy Chorych w tym roku nie podpisały kontraktu. Jak pomagać jeśli nawet nie ma danych o liczbie chorych, te oficjalnie podawane wahają się od 1000 do 50 000? Po reportażu "Nikt nie musi być sam" na ten temat Hanna Bogoryja Zakrzewska rozmawiać będzie z Małgorzatą Rupar, sekretarzem Towarzystwa Chorych na Zanik Mięśni i profesorem Hubertem Kwiecińskim ,krajowym konsultantem do spraw neurologii. W trakcie spotkania odbędzie się licytacja wydawnictw PR na rzecz chorych, a po audycji przez godzinę goście telefonicznie będą odpowiadać na pytania słuchaczy.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak