X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Misja"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2002 22:25
Reporterka odwiedziła dwie polskie misje katolickie w Mołdawii, których działalności nie da się przecenić. Jedną z nich prowadzi ksiądz Henryk Soroka w Swobodzie Raszkowej a drugą ksiądz Tadeusz Magierowski w Raszkowie. Opowieść o ich pracy to także opowieść o codzienności młodzieży Naddniestrza, dzieci zabiedzonych.
Audio
Republika Mołdowa została utworzona w 1991 roku po rozpadzie ZSRR. Zamieszkuje ją zaledwie 4,3 mln mieszkańców. To najbiedniejszy kraj Europy, borykający się z wieloma problemami, które zaostrzyły się wraz z uzyskaniem niepodległości. Wszechobecna bieda wyciska swoje piętno na życiu najsłabszej części społeczeństwa: ludziach starszych i dzieciach. Tych najbardziej potrzebujących pomocy a szczególnie dzieci otaczają opieką polscy księża. Reporterka odwiedziła dwie polskie misje katolickie, których działalności nie da się przecenić. Jedną z nich prowadzi ksiądz Henryk Soroka w Swobodzie Raszkowej a drugą ksiądz Tadeusz Magierowski w Raszkowie. Opowieść o ich pracy to także opowieść o codzienności dzieci i młodzieży Naddniestrza, dzieci zabiedzonych, porzuconych i tych wychowujących się przy rodzinach. To także opowieść o mołdawskiej szkole jakże innej od szkół, które znają polskie dzieci.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak