X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

" Ludzie, których spotkałem"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2003 20:10
We wrześniu 1939 r. w obronie Grodna znaczącą rolę odegrały oddziały "Orląt Grodnieńskich" - harcerzy pod dowództwem hm RP Brunona Hlebowicza. To nazwisko wydało mi się znajome. W warszawskim liceum w latach 60-tych uczył mnie biologii profesor Brunon Hlebowicz. Czy bohaterski obrońca Grodna i mój nauczyciel to ta sama osoba? Okazało się, że tak!
Audio
Kiedy jesienią 1996 roku uczestniczyłem w uroczystości otwarcia polskiej szkoły w Grodnie, oprowadzał nas po tym mieście red. Lesław Skinder - znany słuchaczom Polskiego Radia komentator sportowy, który jest rodowitym Grodnianinem i niestrudzonym działaczem na rzecz wspomagania polskiej oświaty na Białorusi i Ukrainie. Od niego właśnie usłyszałem o bohaterskiej obronie Grodna we wrześniu 1939 roku przed pancernymi zagonami Armii Radzieckiej. W obronie miasta znaczącą rolę odegrały oddziały "Orląt Grodnieńskich" harcerzy pod dowództwem hm RP Brunona Hlebowicza . To nazwisko wydało mi się znajome. W warszawskim liceum w latach 60-tych uczył mnie biologii profesor Brunon Hlebowicz. - Czy bohaterski obrońca Grodna i mój nauczyciel - to ta sama osoba? Okazało się, że tak! Po powrocie do Warszawy spotkałem się z moim profesorem i nagrałem jego opowieść będącą dokumentem mało znanego epizodu z historii, jakim była obrona Grodna we wrześniu 1939 roku. Audycja nosi tytuł "Sprawa honoru". Reportaż ten będzie punktem wyjścia do rozmowy z gośćmi zaproszonymi do studia, red Lesławem Skinderem oraz dwiema studentkami z Białorusi - absolwentkami polskiej szkoły średniej w Grodnie, które obecnie studiują w Warszawie. Tematem rozmowy będzie stosunek do historii, dzień dzisiejszy Grodna oraz warunki funkcjonowania tam polskiej oświaty.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak