X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Odyseja z Marsem w tle"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2004 12:45
Bohater audycji już jako dziecko interesował się skamielinami kryjącymi w sobie tajniki przeszłości. Jest jednym z nielicznych ludzi na świecie, którzy mieli możliwość poszukiwania śladów życia w skałach, pochodzących z Marsa. Wyniki tych badań mogą zrewolucjonizować nasze pojęcie o świecie i życiu...
Audio
Już jako dziecko interesował się skamielinami, kryjącymi w sobie tajniki przeszłości. W szkole najbardziej lubił chemię. Po latach ukończył studia w tej dziedzinie i zaczął pracować w Polskiej Akademii Nauk.

W latach 80 - tych wyjechał na staż do Hiszpanii. Tam zobaczył najnowszej generacji sprzęt do badań naukowych, o którym w Polsce nie mógł nawet marzyć. Od roku 89 mieszka w Hiszpanii, w Leridzie i zajmuje się badaniami mikroskopowymi skamielin.

Największe osiągnięcia zdobył w zakresie poszukiwania śladów życia w ekstremalnych warunkach, np. na Antarktydzie. Jest jednym z nielicznych ludzi na świecie, którzy mieli możliwość poszukiwania śladów życia w skałach, pochodzących z Marsa. Wyniki tych badań mogą zrewolucjonizować nasze pojęcie o świecie i życiu...
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak