X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Ruina w majestacie prawa"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2004 20:30
Krzeslów - przy drodze, na wyspie stoi niezwykły budynek. Niegdyś musiał się tam znajdować dwór obronny, bo budynek otacza fosa. I tak jak kilkaset lat temu trudno tutaj wejść. Do dworu prowadzi mostek. Przed wejściem nań ostrzega tablica...
Audio
Krzeslów - przy drodze, na wyspie stoi niezwykły budynek. Niegdyś musiał się tam znajdować dwór obronny, bo budynek otacza fosa. I tak jak kilkaset lat temu trudno tutaj wejść. Do dworu prowadzi mostek. Przed wejściem nań ostrzega tablica... Pierwsze wzmianki o dworze w Krześlowie pochodzą z 1670 roku. Budynek, który dziś popada w ruinę powstał w roku 1846 . O jego przedwojennej świetności z nostalgią wspominają okoliczni mieszkańcy. W 1945 roku majątek przejęło państwo. Przez wiele lat mieściły się tam biura miejscowego PGR-u, oraz kilka mieszkań, zajmowanych przez jego pracowników. W latach 90 - tych obiekt przejęła Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa, która sprzedała go firmie, gwarantującej opiekę nad zabytkiem. Niestety, firma splajtowała i jej właścicieli (bezskutecznie) usiłuje odnaleźć duża grupa wierzycieli. 150 - letnia pamiątka naszej narodowej kultury uległa zniszczeniu w majestacie władzy III Rzeczypospolitej. Kto za to odpowiada?
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak