X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Hamlecie, czy wziąłeś lekarstwo"

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2004 21:40
Na zamku w Kronborg w Danii został pokazany spektakl oparty na szekspirowskim "Hamlecie", w którym obok Duńczyków występują polscy aktorzy z Trupy Opera Buffa. Nie jest to zwyczajny teatr, grający w nim aktorzy to ludzie cierpiący na schizofrenię. Trupa powstała ponad sześć lat temu, kieruje nią Katarzyna Wińska.
Audio
Na zamku w Kronborg, w Danii został pokazany spektakl oparty na szekspirowskim "Hamlecie", w którym obok Duńczyków występują polscy aktorzy z Trupy Opera Buffa. Nie jest to zwyczajny teatr, grający w nim aktorzy to ludzie cierpiący na schizofrenię. Trupa powstała ponad sześć lat temu, kieruje nią Katarzyna Wińska, która na co dzień prowadzi szkołę języka angielskiego, pisze wiersze i dramaty. Do spektaklu "Hamlecie czy wziąłeś lekarstwo" wybrała z dramatu Szekspira te fragmenty, które mówią o obłędzie. W tym spektaklu nie ma stałej obsady, Hamletów może być kilku, w zależności od tego kto chce nim być. Aktorzy po swojemu interpretują tekst, dodają nowe zwroty, gesty. Chcę wprowadzić widzów do innego świata - świata ludzi chorych psychicznie, zainteresować ich niezwykłym sposobem patrzenia i odczuwania - mówi autorka pomysłu. To nie jest jedyny spektakl, obecnie trwają próby do spektaklu "Sonety Michała Anioła".
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak