X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Nasz narodowy"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2007 17:30
Mija 80 lat od oficjalnego uznania "Mazurka Dąbrowskiego" za hymn państwowy.
Audio
Mija 80 lat od oficjalnego uznania "Mazurka Dąbrowskiego" za hymn państwowy. Stało się to po dojściu do władzy eks-legionistów, uważających się za spadkobierców idei i czynów żołnierzy gen. Józefa Henryka Dąbrowskiego. W Będominie pod Kościerzyną - w miejscu, gdzie urodził się Józef Wybicki, autor tekstu Mazurka Dąbrowskiego - w 1978 roku otwarto tam Muzeum Hymnu Narodowego. Przy muzeum powstało koło Miłośników Hymnu Narodowego. Ludzie tam działający mają piękne historie rodzinne związane z hymnem, przynoszą rodzinne pamiątki, zegary, pozytywki, stare płyty. Jak się okazuje, ciągle jeszcze jest wiele tajemniczych i nie wyjaśnionych spraw związanych z naszym narodowym mazurkiem. To motywacja dla miłośników hymnu do działania.
Zobacz więcej na temat: mazurek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak