X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Fatalizm, czy nadzieja Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2009 23:05
Trwa budowa Świątyni Opatrzności Bożej. W reportażu prześledzimy losy Świątyni, która miała być Wotum wdzięczności, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego do tej pory nie udało się wypełnić przysięgi. Czy to rzeczywiście fatum?
Audio

7 czerwca obchodzony był drugi Dzień Dziękczynienia. Ubiegłego roku Arcybiskup Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski wprowadził ten dzień. Nawiązuje on do wotum wdzięczności, które złożył Sejm Czteroletni. Arcybiskup chciałby, aby ten dzień był okazją i przypomnieniem, że każdego dnia warto mówić dziękuję ludziom, od których otrzymujemy dobro. Dzięki temu słowu możemy uczynić świat wokół nas bardziej życzliwym. Jest to wkład XXI wieku w to wotum. Konstytucja 3 Maja uchwalona w 1791 roku była wielkim osiągnięciem narodu pragnącego zachować niezależność państwowa. Dwa dni po jej ogłoszeniu Sejm Czteroletni podjął uchwałę, o wybudowaniu Świątyni Opatrzności Bożej, jako Wotum wdzięczności za Konstytucję. Jednak trzeci rozbiór Polski przerwał podjęte prace. Mimo rozbiorów, Polacy nie zapomnieli o przysiędze. Niemal natychmiast po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku wznowiono działania na rzecz budowy świątyni. Ale i tym razem plany legły w gruzach. Wybuch II wojny światowej, okupacja hitlerowska oraz dyktatura komunistyczna uniemożliwiły jej realizację przez następnych kilkadziesiąt lat. Teraz trwa budowa Świątyni Opatrzności Bożej. W reportażu prześledzimy losy Świątyni, która miała być Wotum wdzięczności, spróbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego do tej pory nie udało się wypełnić przysięgi. Czy to rzeczywiście fatum?

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak