Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
migrator migrator 15.03.2010

"Paragraf i saksofon"

Jazz odkrył i pokochał w dniu, w którym na strychu w rodzinnym domu znalazł gramofon i stertę płyt. Na studiach w Warszawie nie opuścił żadnego jazzowego jam session ani jazz jamboree. Na trzydzieste urodziny kupił saksofon altowy. Czym jest dla niego saksofon? Sędzia Jerzy Stępień, były Prezes TK, odpowiada bez namysłu - saksofon to wolność.
Posłuchaj
  • pełna wersja reportażu: "Paragraf i saksofon"

W dzieciństwie uczył się gry na fortepianie. Jazz odkrył i pokochał w dniu, w którym na strychu w rodzinnym domu w Sandomierzu znalazł gramofon i stertę płyt. Zostawili je uciekający niemieccy oficerowie, którzy byli tu przez parę lat na kwaterze. Na studiach w Warszawie nie opuścił żadnego jazzowego jam session ani jazz jamboree. Na trzydzieste urodziny zrobił sobie prezent - kupił saksofon altowy. Był już wtedy sędzią w Kielcach. W miejscowym sądzie ćwiczył po nocach grę na instrumencie. Potem był klub jazzowy, a w nim własny big-band. Gdy nastała Solidarność poświęcił się jej całkowicie. Przestał grać. Wrócił do grania w końcu lat 90-tych, był wówczas podsekretarzem stanu w MSWiA i pracował nad reformą administracji. Podczas serii koncertów razem z performerem Andrzejem Mitanem w przerwach od grania szedł do publiczności i opowiadał o założeniach tej reformy. Na pytanie czym jest dla niego saksofon, sędzia Jerzy Stępień, były Prezes Trybunału Konstytucyjnego, odpowiada bez namysłu - saksofon to wolność.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe