X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Fruwająca 90-tka"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2010 19:10
Pani Danuta Thomas-Jaworska, z zawodu artystka-tkaczka, urodziła się w Poznaniu w 1920 roku. Ważną datą jest dla niej 27 grudnia, rocznica Powstania Wielkopolskiego.
Audio

Jej mama, znana poznańska elegantka i ojciec, inżynier po niemieckiej uczelni, urodzeni w czasie zaborów dużą wagę przykładali do edukacji patriotycznej dzieci. Mama już jako 10-letnie dziecko musiała jeździć na wieś pod Poznań, żeby uczyć dzieci ze wsi języka polskiego i opowiadać im o historii Polski. Dla bohaterki, pochodzącej z Poznania bardzo ważną datą jest 27 grudnia, rocznica jedynego zwycięskiego powstania w polskiej historii - Powstania Wielkopolskiego. Ważne jest też zaangażowanie społeczne, które wyniosła z domu. Niezwykle aktywna życiowo i zawodowo pani nie rozumie ludzi, którym nic się nie chce robić. Dorosłe wnuczki uwielbiają swoją babcię, szczycą się nią w swoim towarzystwie, a także angażują się w różne przedsięwzięcia aranżowane przez babcię.

Zobacz więcej na temat: dzieci historia Polski Poznań
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak