X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Podwójna tożsamość" - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2012 10:16
Poniedziałek, 16 stycznia, godzina 19.10, Program 1. Alex Dancyg wyjechał z Polski do Izraela jako kilkuletni chłopiec. Od tamtej pory uważa się za człowieka o dwóch tożsamościach - polskiej i żydowskiej.
Audio

Dwie kultury, dwa języki. Wiara w państwo Izrael i ogromny sentyment do Polski. Rolnik z kibucu Nir-Oz a zarazem historyk z Yad Vashem. Człowiek, który na co dzień zmaga się z bagażem historycznych zaszłości polsko-żydowskich. Alex Dancyg, polski Żyd, który mówi o sobie: "Mam podwójną tożsamość i wielkie szczęście, ponieważ przez ostatnie lata mogę nauczać o Polakach w Izraelu, a w Polsce dzielić się swoją wiedzą o Żydach".

Historia Alexa Dancyga, Żyda urodzonego w Warszawie, gdzie spędził pierwsze 9 lat życia. W 1957 r. jego rodzice decydują się na emigrację do Izraela. Kilka lat później wyjeżdża do kibucu, gdzie mieszka do dzisiaj.

W 1986r do Polski przyjeżdża jedna z pierwszych grup młodzieży izraelskiej. Alex dostaje propozycję, by pojechał jako tłumacz. Jest to jego pierwsza wizyta w Polsce po 30 latach emigracji. W trakcie tej wizyty odnajduje swoje powołanie. Zostaje przewodnikiem. Rozumie swoją misję jako konieczność pokazania Polski nie tylko w kontekście miejsca kaźni, ale miejsca, gdzie na świat przyszli wspaniali Polacy, którzy ratowali Żydów. Przekonuje przewodników, żeby pokazywali wspólne dzieje te dobre i te złe, bez fałszu i zakłamania.

Obecnie pracuje w Instytucie Yad Vashem, gdzie zajmuje się szkoleniem przewodników, organizowaniem wymiany młodzieży z Polski i Izraela.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zbliżenie dwóch światów" - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 12:40
Wtorek, 25 października, godzina 18.15, Program 3. Na spotkanie z polskimi licealistkami z Grodziska Mazowieckiego przyjechały dziewczęta z religijnej szkoły w Izraelu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem szczęśliwym człowiekiem” - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 11:04
Poniedziałek, 9 stycznia, godzina 19.10, Program 1. Tuż po wojnie Nimrod Ariav postanowił opuścić Polskę, nigdy tu nie powrócić, i nigdy nie mówić w języku polskim.
rozwiń zwiń