X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Światło nadziei” - Krzysztof Wyrzykowski

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 15:08
Poniedziałek 13 maja godz. 21.14, Program 1. Krzysztof Cwynar od 20 lat w fundacji „Studio Integracji” pracuje z osobami niepełnosprawnymi uzdolnionymi artystycznie.
Audio
  • "Światło nadziei" - reportaż Krzysztofa Wyrzykowskiego

Krzysztof Cwynar, piosenkarz, autor tekstów i kompozytor w jednej osobie – pochodzi z rodziny lekarskiej. Jego ojciec był profesorem psychiatrą, mama – biologiem.  Na zainteresowania artystyczne syna spoglądali z pobłażliwą wyrozumiałością, zakładając, że młodość musi się wyszumieć,  jednocześnie jednak zadawali mu pytanie – kiedy zajmie się czymś pożytecznym?  On tymczasem zdobywał nagrody w konkursach i festiwalach piosenkarskich, nagrywał płyty i występował w programach rozrywkowych, jednym słowem – realizował karierę artystyczną. W czasie jednego z koncertów  zwrócił uwagę na siedzącą na widowni dziewczynę na wózku, która spontanicznie reagowała na jego występy. Okazało się, że jest to osoba głucha i niewidoma, która jednak wszystkimi dostępnymi jej zmysłami odbiera wibracje płynące ze sceny. To spotkanie było  na tyle ważne,  że postanowił   pracować z  uzdolnionymi artystycznie osobami  niepełnosprawnymi. Wraz z grupą przyjaciół artystów  utworzył  w Łodzi Fundację „Studio Integracji”, które skupia osoby  dotknięte przez chorobę, wypadek, uzależnienie, zły los…  Dziś jest to instytucja z ponad 20 letnią tradycją, a jej podopieczni  przygotowują programy artystyczne i koncerty przyjmowane przez publiczność z wielkim aplauzem, zarówno w kraju jak za granicą. Podopieczni Stowarzyszenia i ich rodzice traktują Krzysztofa Cwynara jak swego mistrza i przyjaciela. On sam stwierdził, że po latach spełniły się życzenia jego rodziców –  nareszcie zajął się czymś „naprawdę pożytecznym”.

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Wyrzykowski reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Człowiek z realu” - Krzysztof Wyrzykowski

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 02:20
Wtorek, 1 maja 2012, godz.13.40, Program 1. Mateusz Birkut – którego historię opowiedział Andrzej Wajda w „Człowieku z marmuru” miał swój pierwowzór w osobie Michała Krajewskiego – warszawskiego murarza – przodownika pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Logika życia według Eugeniusza Kwiatkowskiego" – Krzysztof Wyrzykowski

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 10:00
Wtorek, 15 maja 2012, godz.13.40, Program 1. Historia losów Eugeniusza Kwiatkowskiego - niezwykłego menagera i polityka, - ministra i wicepremiera rządu II Rzeczypospolitej, jednego z twórców Gdyni.
rozwiń zwiń