X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS REPORTAŻYSTÓW „MELCHIORY 2015” ROZSTRZYGNIĘTY!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 14:55
25 maja w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się uroczysta Gala Reportażystów Polskich „MELCHIORY 2015”. Zwycięzcom przyznano nagrody w trzech kategoriach: Premiera Roku, Inspiracja Roku oraz Radiowy Reportażysta Roku, a także wręczono Nagrody Specjalne za działania na rzecz rozwoju i promocji reportażu.
Audio
  • Światło na stepie - audycja dokumentalna Katarzyny Michalak.mp3
  • Ten Karski - audycja dokumentalna Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej i Magdy Skawińskiej.mp3
  • Nieidealna piosenka - reportaż Anny Dudzińskiej.mp3
  • Rozstrzelany zegarek - reportaż Agnieszki Czarkowskiej (NOMINACJA).mp3

Najważniejszą nagrodę – tytuł Radiowego Reportażysty Roku – przyznano Annie Dudzińskiej z Polskiego Radia Katowice. Laureatka otrzymała statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną „za perfekcyjne warsztatowo reportaże, które poruszają wyobraźnię, myśli i uczucia”.

W kategorii Inspiracja Roku jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody – statuetki Melchiora: Marcinowi Kołodziejczykowi (Tygodnik Polityka) „za wrażliwość społeczną, za bezbłędny słuch na świat i za mistrzostwo formy”, oraz Violetcie Rotter-Kozerze (TVP Katowice) „za szlachetnie zrealizowany portret Michała Spisaka – kompozytora w Polsce zapomnianego”.

W kategorii Premiera Roku jury wyróżniło dwiema równorzędnymi nagrodami reportaże: „Światło na stepie” Katarzyny Michalak (Polskie Radio Lublin) „za wstrząsającą opowieść o zesłaniu na Wschód, która jednak pozostawia słuchacza z nadzieją”, oraz „Ten Karski ” Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej i Magdaleny Skawińskiej (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) „za utrwalanie pamięci o bohaterze dwóch narodów, człowieku, który łączył mądrość i odwagę”. Zwycięzcy otrzymali statuetki Srebrnego Melchiora oraz nagrody pieniężne

 

ZAPIS TRANSMISJI GALI REPORTAŻYSTÓW POLSKICH MELCHIORY 2015 W RADIOWEJ JEDYNCE.mp3

 

Nagrodami Specjalnymi Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia (statuetki Melchiora) uhonorowano natomiast Janinę Jankowską „za wciąż nienasyconą ciekawość świata i pasję tworzenia przekazywaną kolejnym pokoleniom reportażystów”, oraz Krystynę Melion , „która swoją twórczością jak magnes z ogromną siłą przyciągała do Radia różne pokolenia młodych adeptów sztuki reportażu”.

fot.
fot. Andrzej Jarocki (Polskie Radio)

 

Jury konkursu obradowało w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca) , Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz, Maciej Drygas.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Patronat medialny nad Galą objęli: Pierwszy Program Polskiego Radia i Tygodnik „Angora”.

/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak