Reportaż

Irena Piłatowska i Alicja Grembowicz wyróżnione na IX Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 00:00
Dziennikarki Studia Reportażu i Dokumentu zostały wyróżnione za reportaż "Kordian i Helena" - opowieść o wielkiej miłości, wytrwałości i bohaterstwie.
Audio

"Kordian" był dowódcą Żelbetu - największego zgrupowania AK na południu Polski, któremu - według długoletnich badań sędziego Józefa Musioła - Kraków zawdzięcza ocalenie od zniszczenia w 1944 roku. Helena - późniejsza żona "Kordiana", przeżyła zsyłkę na Sybir, a po wojnie przeżyła gehennę stalinowskiego terroru. Z piętnastu lat ich małżeństwa dane im było wspólnie przeżyć jedynie siedem.

Za najlepszy dokument radiowy konkursu jury uznało audycję "Wilno - krew i łzy" Jolanty Rudnik z Radia Koszalin, która opowiada o masowej zbrodni w Ponarach koło Wilna. 

Na ten reportaż zapraszamy do Jedynki w "Nocy z Reportażem" - 16/17 października, po północy.

Czytaj także

Krystyna Krauze laureatką IX Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 22:52
Krystyna Krazue za film "Braciszek Karel" otrzymała Nagrodę Główną - Złoty Opornik - na IX Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci w Gdyni. Reżyserka odebrała ją z rąk wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. Jolanta Rudnik z Polskiego Radia Koszalin nagrodzona została zaś za najlepszy dokument radiowy - reportaż "Wilno - krew i łzy". 
rozwiń zwiń