Reportaż

Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak gośćmi „Spotkania z reportażem”

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 11:48
Studio Reportażu i Dokumentu oraz Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny zapraszają na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie m.in. prezentacja reportażu „SZEPTY DZIECIŃSTWA” Radiowych Reportażystów Roku w Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów MELCHIORY 2017 HENRYKA DEDO I WALDEMARA KASPERCZAKA z Fundacji Głos Ewangelii.
Audio
  • Spotkanie z Reportażem Radiowym - Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak.mp3

Spotkanie poprowadzi: Irena Piłatowska


oprawa muzyczna: Joanna Stefańska-Matraszek (śpiew)Janusz Tylman (akompaniament)

Henryk Dedo i Waldemar Kasperczak to reportażyści na stałe związani z Fundacją „Głos Ewangelii”. Od kilkunastu lat wspólnie tworzą reportaże radiowe, współpracując przy tym ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. W swoich pracach ukazują wewnętrzną metamorfozę bohaterów, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, skąd bierze się w człowieku wewnętrzna siła, pozwalająca mu zmienić własny los. W Ogólnopolskim Konkursie Reportażystów „Melchiory 2017” duet został uhonorowany nagrodą główną w kategorii Radiowy Reportażysta Roku za niezwykłą wrażliwość w poszukiwaniu prawdy swoich bohaterów, pokazywanie piękna człowieka
w sytuacjach, zdawałoby się, bez wyjścia
.

Szepty dzieciństwa” to reportaż o Wincentym Bryćko, 100-letnim pszczelarzu posiadającym niezwykły dar przenoszenia słuchaczy do świata, z którego nie chcą powracać... świata pełnego ciepłych relacji i ponadczasowej mądrości - jakości dzisiaj tak rzadko spotykanych.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak