X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Studio Reportażu na Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2018

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 10:02
Podczas Dnia z Reportażem na Festiwalu Dwa Teatry, jak co roku, będzie można posłuchać najlepszych reportaży i spotkać ich autorów. Spotkanie poprowadzi Redaktor Naczelna Studia Reportażu i Dokumentu PR - Irena Piłatowska-Mądry. Zapraszamy w poniedziałek 2 lipca do Teatru BOTO ( ul. Bohaterów Monte Cassino 54B).
Audio

DWA TEATRY

SOPOT 2018

Dzień z Reportażem Radiowym – 2.07.2018

Teatr BOTO

Bohaterów Monte Cassino 54B10.00 – 11.00 – „Obecność” – Alicja Grembowicz i Irena Piłatowska (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)

Barwna, pełna anegdot powieść o pisarzu Stefanie Majchrowskim – przedwojennym rotmistrzu kawalerii, więźniu obozu w Murnau, dla którego Polskie Radio stało się jedyną instytucją, w której mógł znaleźć zatrudnienie w powojennej Polsce. W reportażu występują żona pisarza – Józefa Majchrowska i syn – prof. Jan Majchrowski, który wędrując śladami ojca w okolicach Murnau w zaskakujący, wręcz nieprawdopodobny sposób odkrywa i wypełnia niedokończone wątki z życia ojca.


11.00 – 12.00 – „Co w Edenie piszczy” - Wojciech Markiewicz (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)

Rzecz o przyjaźni, sztuce i wspólnym wędrowaniu. Ona - rodem z kabaretów literackich lat 60- tych. W swej bogatej i różnorodnej artystycznie działalności występowała na wielu estradach krajowych i zagranicznych, m. in. z orkiestrą Stefana Rachonia, Kabarecie Jama Michalika, w Salonie Artystycznym Krakowa. Pisali dla niej Tadeusz Śliwiak i Bruno Miecugow. Lśniący kostium, nieodłączne pióra, boa, laseczki. Tajemniczy uśmiech, którego treść zdradzają jedynie tytuły piosenek: „Damski Jonnie Walker”, „Perły dwie”, „Za ścianą ty”… On - artysta malarz po warszawskiej ASP, w obrazach obsesyjnie śledzi „sam na sam” rozwój form organicznych, prowadzi w swoim małym ogródku obserwacje przyrodnicze, karmi sikorki i wróble. Regularnie raz do roku wspólna sesja w podwarszawskim Konstancinie i żmudne, jak mówi, „rozwiązywanie rebusu zwanego światem”. Zofia Pilarz i Leszek Walicki. Tyle Jej w Jego obrazach, ile Jego w Jej piosenkach. Przyłapani na wspólnej rozmowie twierdzą zgodnie: „Wymyśliliśmy czas ukryty w zegarze. Nie ma go w kosmosie.”


12.00 – 13.00 – „W słońcu Zbyszka” – Jakub Tarka (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)

Czy można się zaprzyjaźnić ze swoim fanem do tego stopnia, by go regularnie odwiedzać, dzwonić do niego, zapraszać za kulisy, a nawet wspólnie zaśpiewać piosenkę? Tak, ale musi zaiskrzyć... W reportażu wspomnienie o zmarłym piosenkarzu Zbigniewie Wodeckim i historia jego wieloletniej przyjaźni z fanem Włodzimierzem Patorskim.


13.00 – 14.00 – „Taśmociął” – Ewelina Karpacz – Oboładze (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)

Sylwetka Eugeniusza Rudnika, kompozytora i reżysera dźwięku, pioniera muzyki elektronicznej i elektroakustycznej w Polsce.


14.00 – 15.00 – „Siostra Anioł” – Urszula Żółtowska – Tomaszewska (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)

Tak ludzie mówią o siostrze Piotrze, Elżbietance prowadzącej Hospicjum w Żłotowie. Córka rybaka z Helu, od dziecka nauczona ciężkiej pracy, postanowiła jako 16-letnia dziewczyna wstąpić do Zakonu i pomagać chorym i najsłabszym. Szczególnie bliskie jej sercu są dzieci bez rodziny, którym oddaje całe swoje serce. Jest piękna, dobra i wysportowana. Dzień zaczyna od przejażdżki kajakiem po jeziorze, ale pływała już po bardzo ciężkich akwenach. To daje jej siłę. Ci, którzy mieli ją okazję poznać, mówią, że to prawdziwy anioł.


Prowadzenia: Irena Piłatowska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak