Reportaż

Sukces dziennikarzy Studia Reportażu i Dokumentu na Festiwalu NNW

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 11:00
Magda Skawińska ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, autorka dokumentu „Ludzie z SW”, otrzymała nagrodę główną kategorii radiowej 10. Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni za "ukazanie w lapidarnej, mistrzowskiej formie, skomponowanego z wypowiedzi świadków historii i nagrań archiwalnych wyrazistego obrazu organizacji walczącej o niepodległość Polski".

Ponadto jury konkursu na reportaż i dokument radiowy 10 Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni w składzie: Irena Piłatowska, Anna Sekudewicz, Piotr Witt oraz Henryk Rozen (przewodniczący) postanowiło przyznać cztery równorzędne wyróżnienia honorowe za dokument radiowy pracom, które odznaczają się wyborem ciekawego tematu, ukazują mniej znane fakty i okoliczności związane z bohaterami walki o niepodległą Polskę oraz wyróżniają się ciekawą formą.


Są to następujące prace:- „Prawdziwy partyzant” – Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu  Polskiego Radia.
- „Trauma i duma” – Alicji Grembowicz ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia
- „Życie niewłaściwie urozmaicone” – Krzysztofa Wyrzykowskiego ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

oraz

- „Jak wiele człowiek może znieść – wspomnienia żony Generała Augusta Emila Fieldorfa, Nila” autorstwa Marzeny Bakowskiej z Radia Gdańsk.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Prawdziwy partyzant”- reportaż Urszuli Żółtowskiej–Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:01
Życie z piętnem "bandyty"...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ludzie z SW" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 12:01
Reportaż "Ludzie z SW" przypomina, z okazji 35. rocznicy powstania Solidarności Walczącej, sylwetki osób działających w tej organizacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki. Reportaż "Trauma i duma"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 18:21
Zapraszamy do wysłuchania reportażu, w którym występują m.in. Joanna Kąkolewska - żona reportażysty i pisarza Krzysztofa Kąkolewskiego, dziennikarka Katarzyna Kętrzyńska, aktorka Roma Szczepkowska oraz historycy - Mirosław Białaszko i prof. Jan Żaryn.
rozwiń zwiń