Reportaż

Adam Bogoryja-Zakrzewski nagrodzony w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 20:00
Adam Bogoryja-Zakrzewski otrzymał trzecią nagrodę konkursu za reportaż „Anioł z Podkarpacia”. Reportaż opowiada historię chłopaka z porażeniem mózgowym, który postanawia pomóc niepełnosprawnemu koledze i zebrać pieniądze na budowę jego domu. 
Audio
  • Anioł z Podkarpacia - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego
Laureaci i Jury VIII edycji konkursu im. Krystyny Bochenek
Laureaci i Jury VIII edycji konkursu im. Krystyny BochenekFoto: Ewelina Kosałka-Passia

Więcej informacji można znaleźć na stronie  Polskiego Radia Katowice.


Reportaż "Anioł z Podkarpacia":

Niepełnosprawny z porażeniem mózgowym pomaga zbudować dom niepełnosprawnemu z zanikiem mózgu. To historia zaskakującej dobroci, odwagi cywilnej i przebojowości  28-letniego Marcina Górala z wioski Łowce na Podkarpaciu, który organizuje zbiórkę pieniędzy na dom dla obcego mu innego niepełnosprawnego Kamila Kielara z zanikiem podkorowym mózgu i jego samotnej matki, którzy mieszkają w rozsypującej się chacie z przeciekającym dachem we wsi Jodłówka. Urzędnicy gminy są zaskoczeni sukcesem Marcina Górala. W ciągu miesiąca zebrał już 50 tys. zł-połowę kwoty potrzebnej na budowę domu. Mieszkańcy okolicznych wiosek nazywają Marcina Górala aniołem. Ta opinia jest dla niego szalenie budująca. Od lat poszukuję swojej drogi, pomysłu na siebie w środowisku, dla którego stał się obcym, obojętnym. Nie może się z tym pogodzić.


Adam Bogoryja-Zakrzewski i Anna Sekudewicz Adam Bogoryja-Zakrzewski i Anna SekudewiczTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kordian i Helena” - Alicja Grembowicz i Irena Piłatowska

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 12:03
Czwartek, 15 marca 2012, godzina 21.05, Program 1. Opowieść o wielkiej miłości, wytrwałości i bohaterstwie. Reportaż nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krystyna" - Anna Sekudewicz i Anna Dudzińska

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 14:30
Krystyna Bochenek radiowiec, społecznik, wicemarszałek senatu RP. Autorka Ogólnopolskiego Dyktanda a także ogólnopolskiej imprezy "Mistrz mowy polskiej" oraz niezliczonych audycji i akcji służących promocji zdrowia, organizatorka dorocznego spotkania Krystyn "Imieniny Krystyny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Jaśkiewicz-Łebek nominowana do nagrody im. Krystyny Bochenek

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 13:00
Dorota Jaśkiewicz-Łebek, stała współpracowniczka Studia Reportażu i Dokumentu, otrzymała nominację w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek za reportaż "Urszula", który emitowaliśmy w Radiowej Jedynce. Nominowany reportaż poświęcony jest śląskiej artystce awangardowej - Urszuli Broll.
rozwiń zwiń