Reportaż

Melchiory 2010: nagrody rozdane

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 13:18
9 kwietnia 2011. podczas siódmej Gali Polskich Reportażystów „MELCHIORY 2010” tytuł Radiowego Reportażysty Roku otrzymał Jan Smyk z Polskiego Radia Białystok.

Spośród 88 prac, które wpłynęły na konkurs, jury w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Krystyna Goldberg, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz i Maciej Drygas przyznało:

w kategorii Premiera Roku, dwie równorzędne nagrody - Statuetkę Srebrnego Melchiora oraz nagrodę pieniężną:

Agnieszce Czyżewskiej-Jacquemet (Polskie Radio Lublin) za audycję „Ostatni lot” – za perfekcyjnie skonstruowany i wzruszający dokument, który opowiada nieznaną historię lotnika Aleksandra Chudka
oraz  
Małgorzacie Żerwe i Davidowi Mairowitzowi (Polskie Radio Gdańsk) za audycję „Ludziom i zwierzętom” – za interesującą formę i znakomitą dokumentację wojennej historii dwóch dyrektorów – warszawskiego i berlińskiego Ogrodu Zoologicznego.

w kategorii Inspiracja Roku Statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną:

Helenie Kowalik (dziennikarz niezależny) – za uporczywe i konsekwentne dążenie do prawdy w reportażach sądowych z tomu „Warszawa kryminalna

w kategorii Radiowy Reportażysta Roku Statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną:

Janowi Smykowi (Polskie Radio Białystok) – za przejmujące opowieści o Polakach z Kresów uwikłanych w tragiczną i wciąż mało znaną historię XX wieku. Jury urzekła niezwykła wrażliwość autora, który jednostkowy los unosi ponad dosłowność zdarzeń.

Laureatem Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia SA (statuetka Melchiora) w tym roku został:

Janusz Kukuła  – Główny Reżyser Teatru Polskiego Radia, za rolę Anioła Stróża Reportażu.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak