X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Katarzyna Błaszczyk laureatką II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Reportażu Radiowego "Miasteczko 2011".

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2012 17:21
Dziennikarka Studia Reportażu i Dokumentu zaprezentowała reportaż "Orkiestra mandolinistów", o przedwojennej orkiestrze żydowskiej z Góry Kalwarii, która po latach odrodziła się w San Francisco za sprawą wnuka jednego z muzyków.
Audio

Kiedy Avner Yonai - przedsiębiorca z San Francisco przyjechał do Góry Kalwarii, która jest rodzinnym miastem jego dziadka, po raz pierwszy zobaczył tamtą fotografię. Na zdjęciu była żydowska orkiestra mandolinistów, a wśród nich dziadek Avnera - Dawid Rybak.

Dziadek był jednym z nielicznych, którzy dożyli sędziwego wieku, ponieważ przed wojną wyemigrował do USA. Niestety wielu z jego kolegów-mandolinistów zginęło podczas wojny. Marzeniem Avnera stało się, stworzenie współczesnej orkiestry mandolinistów. Udało się to w zeszłym roku. Na początku września orkiestra przyjechała do Polski, by zagrać na warszawskim Festiwalu Singera.

/

 

Konkurs "Miasteczko" organizuje Polskie Radio Łódź i urząd miasta w Kutnie. Ważne rzeczy często dzieją się z dala od zgiełku i pośpiechu - podkreślają organizatorzy. Konkurs jest jednym z punktów 7. Festiwalu im. Szaloma Asza, żydowskiego pisarza urodzonego w Kutnie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znamy laureatów XVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 11:34
Główną nagrodę otrzymała Katarzyna Błaszczyk, autorka reportażu pt. „Mezalians albo historia pewnej ucieczki” .
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Alona – życie pomiędzy"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 15:51
Niedziela, 8 maja, godzina 18.10, Program 1. Historia młodej Ukrainki wychowanej w polskim domu dziecka, która chce pozostać w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportażystka Polskiego Radia zdobyła I miejsce w konkursie "Tak! Pomagam"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2011 16:23
Patrycja Gruszyńska-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu PR laureatką nagrody głównej w kategorii radio w III edycji konkursu "Tak pomagam", który promuje wolontariat. Wyróżnienie przyznano Katarzynie Błaszczyk ze Studia Reportażu i Dokumentu PR.
rozwiń zwiń