Reportaż

Reportażyści nagrodzeni w SDP!

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 13:00
We wtorek wieczorem reportażyści Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zostali uhonorowani nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Nagrodę im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie otrzymała Katarzyna Błaszczyk za reportaż "Listy Brazylia-Polska", opowiadający o poszukiwaniu potomków nadawców XIX -wiecznych listów z Brazylii do Polski. W tej kategorii nagrodę ex-aequo otrzymał także Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej".

Nagrodę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odebrał Krzysztof Wyrzykowski za reportaż "Logika życia Eugeniusza Kwiatkowskiego", opowiadający dzieje człowieka, na którym mogą wzrorować się kolejne pokolenia.

Honorowe wyróżnienie Nagrody im. S. Żeromskiego za publikacje o tematyce społecznej otrzymali Hanna i Adam Bogoryja Zakrzewscy za reportaż "Szukałam Was"- przejmującą opowieść o matce, która szukała odebranych jej w przeszłości synów.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radiowi reportażyści najlepsi z najlepszych!

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 20:00
Posłuchaj ich nagrodzonych reportaży. W roku 2012 dziennikarze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zdobyli rekordową ilość 27 wyróżnień.
rozwiń zwiń