X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Czarne latawce

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2007 00:00
Audio

Audycja dokumentalna. W czasie hitlerowskiej okupacji Warszawy przy Placu Krasińskim biegł mur oddzielający stronę aryjską od żydowskiej. W czasie powstania w Getcie Warszawskim miała tam stać czynna karuzela z której, mimo rozgrywającej się nieopodal tragedii, mieli korzystać Warszawiacy. Goście audycji analizują przekazy dotyczącego tego wydarzenia. W audycji wykorzystano fragmenty literackie: - Campo di Fiori, Miłosz [wiersz czyta autor] Teksty: - Karuzela, Kurzman - Zagłada i powstanie - karuzela się kręci, Lubetkin - Gwiazda Dawida, Czapska - wspomnienia Adiny Blady-Szwajger - dziennik Aurelii Wyleżyńskiej - Zdążyć przed panem Bogiem (Marek Edelman o karuzeli), Krall Obydwie zapowiedzi nagrane. uczestnicy: Leociak Leon, Matuszewski Ryszard, Gudowski Maciej, Miłosz Czesław