X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Polska szkoła

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2010 00:00
Audio

Reportaż o Szkole Polskiej działającej przy polskim konsulacie w Lyonie od połowy lat 90. XX wieku. Od początku swego istnienia jest to nie tylko miejsce nauki języka polskiego, ale także ośrodek opiniotwórczy integrujący Polonię i kształtujący jej obraz w społeczeństwie francuskim. Od trzech lat ministerstwo edukacji narodowej, czyli organ prowadzący szkołę, przygotowuje kolejne propozycje reform i zmian organizacyjnych. Docelowo ministerstwo chciałoby przekształcić tego typu szkoły, które zgodnie z polskim prawem powinno w całości finansować, w szkoły społeczne prowadzone przez rodziców. Rodzice, którzy w przypadku szkoły w Lyonie rozumieją trudną sytuację w kraju, odciążyli finansowo państwo i sami opłacają lokal, pomoce naukowe i częściowo nauczycieli. Obawiają się jednak, że szkoła pozbawiona opieki ministerstwa, polskich świadectw i programu nauczania straci na prestiżu i stanie sie jednym z wielu kursów języka polskiego.