X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Reportaż nie całkiem sentymentalny

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2005 00:00
Audio

Wspomnienie stanu wojennego, wprowadzonego 13 grudnia 1980 roku w Polsce, zdarzenia które z każdym rokiem zaciera się, a dla ludzi urodzonych po tej dacie staje się coraz bardziej abstrakcyjne. Autorka reportażu stara się zebrać najważniejsze symbole stanu wojennego, które przetrwały w zapisie dźwiękowym. Ta konstrukcja miała na celu zebranie maksimum informacji adresowanych do grupy studentów dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, która zainspirowana rocznicą stanu wojennego zaczęła szukać wiedzy o przeszłości. W reportażu wykorzystano fragmenty reportaży z archiwum PR: 1. Lekcja historii [Irena Piłatowska] 2. Z ulotką na czołgi [Maria Blimel] 3. Stan wojenny z oddali [Piotr Werner] 4. Nic się nie stało [Aleksandra Ciechanowicz-Sarata]