X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

W świecie kreskówek

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2010 00:00
Audio

W Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej narodziły się takie postacie, jak Bolek i Lolek, Pampalini czy Reksio. Twórcą koncepcji filmów o Bolku i Lolku był Władysław Nehrebecki. Zainspirowały go postacie własnych synów, którzy w momencie powstania serii mieli 7 i 9 lat (rok 1962). Odpowiadali oni postaciom Bolka i Lolka pod względem niektórych cech charakteru. Dawni pracownicy studia opowiadają o tym, ile czasu trwało kiedyś wyprodukowanie 10-minutowego odcinka filmu rysunkowego. Tymczasem pracujący w wytwórni dzisiaj, mówią zgodnie: chociaż nowe technologie ułatwiły proces produkcji, to w kreskówce wszystko zaczyna się od rysunku, który tworzy człowiek. I to się nie zmieni. Pracownicy Studia, rodzice i dzieci mówią również o różnicach między polskimi i zagranicznymi filmami animowanymi oraz o potrzebie realizowania polskich filmów zgodnych z naszymi realiami i tradycją. W audycji występują: Otokar Balcy, Marian Wantoła, Andrzej Orzechowski, Roman Baran, Dorota Poraniewska.