X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Bobry, boberki i reszta" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 10:00
Wigierski Park Narodowy obchodzi w tym roku 30-lecie powstania. Jego symbolem jest bóbr europejski. Bóbr to także jedna z tegorocznych maskotek Lata z Radiem.
Audio
  • "Bobry, boberki i reszta" - reportaż Jakuba Tarki
Bóbr - symbol Wigierskiego Parku Narodowego
Bóbr - symbol Wigierskiego Parku NarodowegoFoto: Wojciech Misiukiewicz

Wojciech Misiukiewicz - pracownik Parku, przyrodnik i fotograf jest nieoficjalnie specjalistą numer 1. od bobrów. Twierdzi, że każdy z nich w Polsce jest z dziada pradziada suwalczaninem. Zwierzęta te są pod wieloma względami podobne do człowieka. I to nie tylko dlatego, że mają przednie łapy z pięcioma chwytnymi palcami, ale też łączą się w pary na całe życie (choć i tu - jak u człowieka - bywają wyjątki), a starsze rodzeństwo uczestniczy w wychowywaniu młodszego.

Przez wielu bóbr jest uważany za szkodnika (rolników, sadowników, właścicieli stawów rybnych). Przyrodnicy starają się łagodzić spory, państwo wypłaca odszkodowania. Jak pokazują badania, zalety działalności bobrów przewyższają straty przez nie powodowane.

Zobaczyć bobra w dzień zdarza się nieczęsto, ale bywa czasem udziałem turystów, którzy chętnie odwiedzają Wigierski Park Narodowy - korzystają z wielu świetnych szlaków rowerowych, spacerują ścieżkami wokół jezior lub uczestniczą w Biegu Przyjaciół WPN-u.

Do wysłuchania reportażu Jakuba Tarki "Bobry, boberki i reszta" zapraszamy dziś (9.08) do radiowej Jedynki, około godz. 23.10.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Proszę państwa, to nie miś...

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 08:35
W Polsce żyje około 100 niedźwiedzi brunatnych - większość w Bieszczadach. O tych drapieżnikach myślimy ze szczególną sympatią - dzieci bawią się pluszowymi miniaturami tego zwierzęcia, turyści koniecznie chcą niedźwiedzia spotkać i sfotografować, najczęściej mówi się o nim pieszczotliwie "miś".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Coś ze mnie, coś z nich" - Jakuba Tarka

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 08:45
Bohaterką reportażu jest Krystyna Seemayer, która prowadzi w Karpaczu dom spokojnej starości dla zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W słońcu Zbyszka" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 08:00
"Czasem ludzie się spotykają i albo zaiskrzy, albo nie. A tu od razu zaiskrzyło".
rozwiń zwiń