Reportaż

"W męskim gronie" – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 22:08
– Współcześni mężczyźni są inni niż ci, żyjący 20 czy 30 lat temu. Nie są lepsi ani gorsi. Po prostu są inni. Warto więc zbudować wzorzec męskości oparty o aktualne realia – mówi jeden z uczestników warsztatów męskości.
Audio
Szczera rozmowa podczas warsztatów może zainspirować mężczyzn do wprowadzenia zmian w życiu
Szczera rozmowa podczas warsztatów może zainspirować mężczyzn do wprowadzenia zmian w życiu Foto: Antoni Rokicki

Od kilku lat w Polsce organizowane są tzw. warsztaty męskości. W małych grupach mężczyźni w różnym wieku rozmawiają o tym, jaki jest dzisiejszy wzorzec męskości. Próbują odpowiedzieć na pytanie, jak odnaleźć się w roli męża, ojca, pracownika. Przed jakimi jeszcze dylematami stają współcześni mężczyźni? Na te pytania odpowiadają bohaterowie reportażu – uczestnicy warsztatów męskości.

W audycji wystąpi również: dr Joanna Krzyżanowska-Zbucka (psychiatra z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Fundacja eFkropka), Martyna Guba (prowadząca autorskie warsztaty "Męska ruletka" w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie).

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego "W męskim gronie" na antenie Programu Pierwszego w piątek 3 kwietnia kilka minut po godz. 23.00.

Czytaj także

„Ojcowski ogień” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 11:11
Spotykają się raz w miesiącu. W męskim gronie szczerze rozmawiają o codziennych wyzwaniach związanych z wychowywaniem dzieci.
rozwiń zwiń