Reportaż

"Zgrana ekipa"- Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 13:34
Środa, 12 września, Trójka, godz. 18.15 Spółdzielnia Socjalna KONAR istnieje w Tarnobrzegu od 2006 roku. Jako jedyni w mieście prowadzą tani lokal gastronomiczny z domowym jedzeniem i cateringiem. Od 6 lat Konar utrzymuje się sam, jak tego dokonali?
Audio

Pomysł na założenie Konara wziął się z bezrobocia.Spółdzielnia Socjalna to przede wszystkim biznes- mówi Agata Englot ze Spółdzielni Socjalnej Konar- jeśli nie zarabia się pieniędzy, nie można także wypełniać społecznej misji, która polega na przywracaniu na rynek pracy. Spółdzielnia Socjalna Konar nadal się rozwija, właśnie zmienia lokal na większy, a od października rusza drugi punkt gastronomiczny na uczelni.  W jaki sposób zarządzać spółdzielnią socjalną? A także o tym dlaczego pracownicy muszą czuć się odpowiedzialni za swoje spółdzielnie.

Reportaż powstał w ramach projektu Uda się – upowszechnianie idei przedsiębiorczości społecznej w Polsce, dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

/

Czytaj także

„Nasza Opoka” – Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2011 10:10
Środa, 7 września, godzina 18.15, Program 3. Klucze to niewielka miejscowość w województwie małopolskim. Jeszcze rok temu siedem bezrobotnych kobiet wystawało w kolejkach do opieki społecznej. Dzisiaj to one gotują obiady dla tych, którzy pozostali klientami opieki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Uszyć sobie szczęście” - Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 19:40
Środa, 8 sierpnia 2012, godzina 18.15, Program 3. Spółdzielnia Socjalna Otwarci w Koninie istnieje od niespełna dwóch lat. Dobrze sobie radzi...
rozwiń zwiń