Zagrajmy w nauczanie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 18:00
Ministerstwo Edukacji Narodowej poszukuje szkół do udziału w pilotażowym programie używania gier komputerowych w edukacji. Czyżby takie produkcje miały stać się konkurencją dla książek?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Diana Grytsku

Od początku września lekturą dodatkową dla szkół stała się gra komputerowa "This War of Mine". – Omawiamy w szkołach książki, filmy, muzykę, no to dlaczego nie omawiać gier, szczególnie takich, które mają coś do przekazania? – Bartłomiej Stodolny, ekspert gier komputerowych. W MEN ruszyły prace nad poszerzeniem katalogu takich gier. – Mamy szereg danych, które pokazują, że gracze są dużo lepsi w przełączaniu się między zadaniami, mają większą zdolność do dystrybuowania swojej uwagi wzrokowej na peryferia pola widzenia, radzą sobie lepiej przy zadaniach z większą liczbą elementów do zapamiętania – dodaje.


Posłuchaj
02:50 2020_09_10-17-45-41_PR3_Gry_komputerowe.mp3 Gry video, jako pomoc naukowa (Do Trójki zaprasza Katarzyna Cygler)

 

– Wykorzystywanie gier komputerowych i wideo wynika m.in. z podstawy programowej. Głównym celem pilotażu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych w zakresie programowania, bezpiecznego, efektywnego i odpowiedzialnego korzystania z gier komputerowych i gier wideo, a także zapewnienie szkołom materiałów obejmujących edukacyjne gry komputerowe – tłumaczy Anna Ostrowska, rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej.

***

Tytuł audycji: Do Trójki zaprasza Katarzyna Cygler
Autor materiału reporterskiego: Paweł Turski
Data emisji: 10.09.2020
Godzina emisji: 17.45

pr/ml

Czytaj także

Michał Dworczyk: ponad 180 mln zł na komputery i oprogramowanie do zdalnego nauczania

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 22:14
W skali kraju przekażemy 186 mln zł na sprzęt komputerowy dla uczniów i nauczycieli, potrzebny do kształcenia na odległość - oświadczył szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"This War of Mine". Z konsoli do kanonu lektur

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 22:00
"This War of Mine" – gra wideo polskiego studia 11 bit studios na liście nieobowiązkowych lektur w roku szkolnym 2020/2021 dla uczniów szkół średnich. To pierwsza taka inicjatywa na świecie - gra komputerowa trafia do kanonu lektur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Facebook nie zastąpi wam przyjaciół". Premier o wartości tradycyjnej edukacji szkolnej

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 10:18
- Facebook nie zastąpi wam przyjaciół w szkole, a Google nie zastąpi nauczycieli - mówił we wtorek do uczniów premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Dalikowie (woj. łódzkie). Szef rządu podkreślał, że trzeba szanować tradycyjny model edukacji.
rozwiń zwiń