Polskie Radio
Section05
Katarzyna Cygler

Wystawa "Coś wspólnego" to remedium na pogłębiające się podziały społeczne

- "Coś wspólnego" to wystawa na czas, kiedy wydaje nam się, że mamy bardzo niewiele wspólnego z innymi. Jesteśmy często pozamykani na kwarantannie, trwa pandemia, która jest globalnym wydarzeniem. To jest taki czas do przemyśleń - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Fudala, historyk architektury, krytyk sztuki, kurator w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Muzeum Sztuki Nowoczesnej muzeum SZTUKA KULTURA społeczeństwo artysta Katarzyna Cygler Polskie Radio 24

"Kulturalnie na temat". O nawykach bogatych i biednych

- Większość ludzi ma zakodowany w sobie, dzięki nawykom, wychowaniu czy doświadczeniom, określony poziom zamożności, z którym jest sobie w stanie poradzić. Nawet jeśli zarobią więcej, to znajdą sposób, by te dodatkowe pieniądze wydać i znowu trafić na ten poziom dobrobytu, na którym są w stanie funkcjonować - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Maruszkin, redaktorka, tłumaczka książki Toma Corleya i Michaela Yardneya "Nawyki bogatych i biednych".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 Katarzyna Cygler

"Czyta się ją jak dobry kryminał". Tłumaczka o biografii lekarza, który niósł pomoc tam, gdzie wojna

- Książka "Lekarz wojenny. Chirurg na linii frontu" jest wyjątkowo ciekawa. Przede wszystkim dlatego, że chwilami czyta się ją jak dobry kryminał. Mimo, że wszystkie przedstawione w niej wydarzenia są prawdziwe, co czasem bywa bardzo przykre - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dominika Braithwaite, tłumaczka książki "Lekarz wojenny. Chirurg na linii frontu" Davida Notta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katarzyna Cygler książki literatura lekarz pomoc

"Nie tylko głowa i ręce". Lutnicy o tajemnicach swojego zawodu

- Lutnik to nie tylko głowa i ręce. To oczywiście ważne, ale bez narzędzi nie ma pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Ostrowski, muzyk i lutnik. - Najważniejszą rzeczą jest doświadczenie i specjalistyczne narzędzia - dodawał Jan Halicki, muzyk i lutnik. Goście audycji "Kulturalnie na temat" opowiadali słuchaczom Polskiego Radia 24 o tajemnicach zawodu lutnika. 
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler instrumenty muzyka rozrywkowa