20 mln zł dla twórców. Piotr Gliński: pieniądze będą rozdysponowane w drodze konkursu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 09:02
– Twórcy kultury będą mogli liczyć na wsparcie nie tylko w ramach tarczy antykryzysowej – podkreślił w Programie Trzecim Polskiego Radia wicepremier Piotr Gliński. Minister kultury dodał, że resort przewidział m.in. 20 milionów złotych na program działań artystycznych w sieci na czas kwarantanny.
Audio
  • Minister kultury o wsparciu dla artystów (Salon polityczny Trójki)
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: PR

Minister kultury Piotr Gliński w ramach wsparcia dla twórców zapowiedział m.in. dodatkowe 20 mln na kulturę w internecie. To jedna z form pomocy, która ma za zadanie ułatwić działalność artystyczną w czasach pandemii. 

gliński pap arch 1200.jpg
Nowy program resortu kultury na czas epidemii

– To pieniądze, które chcemy przyznaczyć na najróżniejsze projekty, które będą zgłaszane. Wszelka działalność artystyczna, związana z kulturą, którą można realizować w internecie, będzie wspierana z tego programu. Generalnie definicja będzie bardzo szeroka i zasady tego konkursu grantowego też będą bardzo liberalne i szerokie – powiedział Piotr Gliński.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".  

Minister kultury dodał, że "w rzeczywistości wirtualnej wszyscy możemy działać bezpiecznie". Rozwiązania w "tarczy antykryzysowej" wspierają przedsiębiorców, ale także chodzi o przedsiębiorców związanych właśnie z kulturą.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytył audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Piotr Gliński (wicepremier, minister kultury)
Data emisji: 26.03.2020
Godzina emisji: 8.13

IAR/koz