Polskie Radio
Section05
Beata Michniewicz

Pęk o Trzaskowskim: polityk nieskuteczny, nie dotrzymuje obietnic

- Jestem głęboko zaniepokojony pierwszymi występami Rafała Trzaskowskiego - on ma jakiś problem, chce za wszelką cenę pokazać się jako silny, wyrazisty polityk. Jestem zażenowany poziomem sztuczności - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Marek Pęk Beata Michniewicz wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski

Abp Marek Jędraszewski: Jan Paweł II pozostawił po sobie ślady materialne i duchowe, które tworzą jedną całość

– Nie ma grupy turystów, która nie zatrzymywałaby się w Krakowie pod oknem na ul. Franciszkańskiej 3. To miejsce, które przyciągało ludzi, by spotkać się z papieżem nieurzędowo, jako z kimś ciepłym, kto prowadzi dialog i, który potrafi wlać w nich entuzjazm – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Abp Marek Jędraszewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jan Paweł II Beata Michniewicz społeczeństwo Marek Jędraszewski

Piotr Müller: ruch PO ws. kandydata pokazuje intencje dot. przekładania wyborów

– Dziwi mnie trochę ruch Platformy Obywatelskiej, ale to pokazuje intencje, które towarzyszyły ich chęci przekładania terminu wyborów prezydenckich – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Müller. Rzecznik rządu odniósł się w ten sposób do doniesień o ewentualnej rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z kandydowania w nadchodzących wyborach prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne polityka Piotr Müller Małgorzata Kidawa-Błońska Rafał Trzaskowski Radosław Sikorski Platforma Obywatelska Beata Michniewicz

Prof. Andrzej Horban: to ostatni moment, żeby poluzować obostrzenia

– Nie robiliśmy ograniczeń, żeby demolować gospodarkę, ale po to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji. Na pewnym etapie jest to nieuchronne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban, odnosząc się do trzeciego etapu znoszenia ograniczeń związanych z epidemią COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne polityka Beata Michniewicz Koronawirus w Polsce

Łukasz Schreiber: przeciąganie prac nad ustawą o wyborach to działanie na niekorzyść Polaków

– W ustawie jest zapis, który pozwala ministrowi zdrowia, w razie zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej, wyłączyć możliwość głosowania przy urnach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Łukasz Schreiber, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie Łukasz Schreiber wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce

Krzysztof Gawkowski: Polakom znudziło się już to, że politycy ciągle kłócą się o wybory

– Poinformowano mnie, że politycy KO, PiS, Konfederacji i PSL, będą na dzisiejszym spotkaniu. Ma ono dać poczucie, że koalicja i opozycja może usiąść do stołu ponad podziałami, ustalić jak przeprowadzić wybory – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy. Spotkanie rozpocznie się w środę w Sejmie o godz. 10.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Krzysztof Gawkowski

"Część rozwiązań wychodzi naprzeciw oczekiwaniom opozycji". Sobolewski o nowym projekcie klubu PiS dot. wyborów

– Chciałbym, żeby nowelizacja została przyjęta ponad podziałami, bo część rozwiązań w tym projekcie wychodzi naprzeciw temu, co sygnalizowała opozycja. Powinni być z tego zadowoleni – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA Trójka wybory w Polsce wybory prezydenckie Krzysztof Sobolewski głosowanie korespondencyjne Prawo i Sprawiedliwość PiS

Grzegorz Schetyna: nie ma żadnych podstaw, by mówić o wyznaczeniu nowego kandydata KO na prezydenta

- Małgorzata Kidawa-Błońska ma bardzo mocny mandat. Dzisiaj jesteśmy przed debatą i przyjęciem nowej ordynacji, ale koncepcja zmiany, o której niektórzy chcą mówić, nie będzie miała miejsca - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia poseł Platformy Obywatelskiej i jej były przewodniczący, Grzegorz Schetyna.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA Trójka wybory w Polsce wybory prezydenckie głosowanie korespondencyjne Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Grzegorz Schetyna Małgorzata Kidawa-Błońska polityka wybory prezydenckie 2020

Rzecznik prezydenta: decyzja PKW rozwiązuje stan niepewności

– Jednogłośnie podjęta decyzja Państwowej Komisji Wyborczej jest dobra i rozwiązuje stan niepewności – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Według niego PKW pozostawiła "furtkę" co do tego, czy wszystko rozpocznie się od nowa, wskazując na potrzebne kolejne rozwiązania legislacyjne.
Zobacz więcej na temat:  Błażej Spychalski Beata Michniewicz POLSKA Trójka wybory w Polsce wybory prezydenckie

Piotr Gliński: majowe głosowanie nie odbędzie się przez opozycję i marszałka Grodzkiego

– Nie można było lepiej przygotować kraju do wyborów. Opozycja zastosowała obstrukcję i uniemożliwiła ich przeprowadzenie – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Wicepremier zapowiedział także rozszerzenie pomocy dla instytucji świata kultury.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński wybory prezydenckie 2020 tarcza antykryzysowa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Trójka Beata Michniewicz

Radosław Fogiel: udało nam się wypracować formułę, która pozwoli zorganizować wybory

– Wiele mówi się o przeprowadzeniu wyborów 12 lipca. Najważniejsze jest to, żebyśmy nie znaleźli się w jeszcze głębszym kryzysie konstytucyjnym w sytuacji, gdy kończy się kadencja prezydenta. Ten cel nam wszystkim przyświeca – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, poseł i zastępca rzecznika prasowego PiS.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Radosław Fogiel PiS polityka Beata Michniewicz wybory prezydenckie

Szłapka: stanowisko Kidawy-Błońskiej w sprawie wyborów było słuszne

– Oświadczenie Jarosława Gowina i Jarosława Kaczyńskiego oznacza, że konsekwencja zwyciężyła. Mieliśmy rację już kilka tygodni temu, gdy Małgorzata Kidawa-Błońska i cała Koalicja Obywatelska jasno mówiły, że te wybory nie mogą się odbyć – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej i rzecznik sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA PiS polityka Beata Michniewicz wybory prezydenckie Adam Szłapka