Polskie Radio
Section05
Beata Michniewicz

Protesty rolników. "KE zamknęła się w swojej bańce"

– KE zamknęła się w swojej bańce i efekt jest taki, że większość państw UE zgłasza żądania likwidacji Zielonego Ładu, ponieważ jest to nietrafione, przeskalowane – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marek Jakubiak z Kukiz’15. Gośćmi audycji byli również: Małgorzata Paprocka z Kancelarii Prezydenta, Anna Maria Żukowska z Lewicy, Andrzej Halicki z Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Paszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Przemysław Wipler z Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Małgorzata Paprocka Anna Maria Żukowska Andrzej Halicki Marek Jakubiak Krzysztof Paszyk Przemysław Wipler rolnictwo rolnicy Komisja Europejska Unia Europejska Trójka

Zgorzelski o protestach: chodzi o opłacalność rolnictwa

- Przedstawione zostały najważniejsze argumenty, które sprowadziły rolników nie tylko do Warszawy, ale w ogóle do większości stolic europejskich, bo protest ma charakter ogólnoeuropejski - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL. Polityk mówił o rozmowach z rolnikami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Piotr Zgorzelski Trójka polityka protesty w Warszawie protest rolnictwo rolnicy

Poland.Business Harbour. Szczerba: wjeżdżała agentura Rosji

Tym kanałem mogła potencjalnie, i mamy pierwsze potwierdzenia - wjeżdżała również agentura rosyjska - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej, przewodniczący komisji śledczej ds. zbadania afery wizowej, komentując realizowany przez polskie władze program "Poland.Business Harbour".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Szczerba wizy Trójka Beata Michniewicz Trójka

Śmierć Nawalnego. Kowal: trzeba działać, by zatrzymać Putina, to może być punkt zwrotny

– Jeżeli się Władimira Putina nie zastopuje teraz, to on nam podniesie koszty, bo za dwa czy trzy lata to stopowanie będzie dużo więcej kosztowało, czyli trzeba działać teraz, a tym punktem zwrotnym może być śmierć Aleksieja Nawalnego – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Paweł Kowal Trójka Aleksiej Nawalny Władimir Putin Rosja

Maciej Lasek o CPK: musimy postawić ten projekt z głowy na nogi

- Od wyniku audytu zależy, czy jesteśmy w stanie wybudować CPK w zaplanowanej formie. Musimy postawić ten projekt z głowy na nogi, żeby powiedzieć, co jesteśmy w stanie zrobić - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Maciej Lasek, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Lasek Trójka Beata Michniewicz centralny port komunikacyjny inwestycje POLSKA polityka

Protesty rolników w Europie. Sawicki: KE powinna zaproponować nową politykę rolną

- Od kilku lat mamy kompletne niezrozumienie potrzeb Europejczyków w kontekście wyżywienia. Propozycje dotyczą ograniczenia w ilości produkcji i jej dystrybucji, a głodujących przybywa - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Marek Sawicki (Trzecia Droga - PSL). Gośćmi audycji byli również: Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Przemysław Wipler (Konfederacja), Mariusz Witczak (Koalicja Obywatelska), prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Beata Michniewicz Jarosław Sachajko Marek Sawicki Joanna Scheuring-Wielgus Przemysław Wipler Mariusz Witczak rolnictwo rolnicy Unia Europejska

Sprawa Kamińskiego i Wąsika. Paprocka wyjaśnia stanowisko prezydenta Dudy

Prezydent Andrzej Duda przed podjęciem decyzji w sprawie każdej ustawy będzie badał, czy uchwalono ją zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Zapowiedziała to w Programie 3 Polskiego Radia sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka. Była pytana, czy prezydent podtrzymuje wolę odsyłania do Trybunału Konstytucyjnego ustaw uchwalanych bez Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka prezydent Andrzej Duda Małgorzata Paprocka

Schetyna: politycy europejscy uważają, że wojna na Ukrainie ich nie dotyczy, a to nieprawda

- Kwestie bezpieczeństwa wspólnoty europejskiej zależą od tego, w jaki sposób będzie zmieniać się sytuacja na Ukrainie, dlatego Ukraina potrzebuje wsparcia - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Schetyna Beata Michniewicz Polskie Radio Trójka koalicja obywatelska Europa Ukraina Rosja Kijów polityka wojna na Ukrainie