X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spór wokół uroczystości na Westerplatte. "Wojsko powinno tam być"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 19:24
– Apel poległych żołnierzy powinen odczytać oficer, to nie ulega żadnej wątpliwości – tak Andrzej Gwiazda skomentował informację o braku zaproszenia dla przedstawicieli Wojska Polskiego na uroczystości na Westerplatte. 
Audio
  • Spór o obecność wojska na Westerplatte (Puls Trójki)
Westerplatte
WesterplatteFoto: Shutterstock/Jolanta Wojcicka

Co roku w rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej o godzinie 4.45 odbywają się uroczystości na półwyspie Westerplatte. Ostatnio pojawiła się informacja, jakoby prezydent Gdańska miał nie zaprosić przedstawicieli Wojska Polskiego na to wydarzenie. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak nazwał to "skandalem" i zażądał zmiany decyzji. Z kolei Paweł Adamowicz oświadczył, że służby mundurowe będą obecne na rocznicowej uroczystości.

Profesor Tadeusz Iwiński podkreślił, że tego typu sporu jeszcze dotąd nie było. – Oceniam to z prawdziwą przykrością – powiedział i dodał, że "pewne rzeczy powinny Polaków łączyć". Zaznaczył, że sam jako członek rządów SLD brał udział w tym wydarzeniu. – Wojsko powinno tam być – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Andrzej Gwiazda stwierdził, że sam fakt ataku Niemców na Westerplatte "jest sprawą oczywiście wojskową". Zapytany o szansę porozumienia prezydenta Pawła Adamowicza i ministra Mariusza Błaszczaka powiedział, że "nie widzi potrzeby porozumienia". – Adamowicz jest prezydentem jednego z miast polskich i podlega decyzjom rządu – powiedział w "Pulsie Trójki".

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Magdalena Uchaniuk-Gadowska
Goście: prof. Tadeusz Iwiński (były polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej) i Andrzej Gwiazda (opozycjonista z czasów PRL)
Data emisji: 13.08.2018
Godzina emisji: 17.46

msze/mk

Czytaj także

Wojewoda pomorski: wojsko było, jest i będzie na Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 10:42
Wojsko było, jest i będzie zawsze na Westerplatte i nie wolno odmawiać prawa do udziału wojska w uroczystościach 1 września; nie powinno być na tym tle żadnego sporu - powiedział poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" wojewoda pomorski Dariusz Drelich.
rozwiń zwiń