Polskie Radio
Section05
Będzie głośno artyści

"Sen o smaku lukrecji". Jak powstała gorzko-słodka okładka płyty Wrony?

Za nami premiera albumu Wrony "Sen o smaku lukrecji" oraz występ artystki na scenie Czwórki. Płyta laureatki piątej edycji konkursu "Wydaj Płytę z Będzie Głośno!", Weroniki "Wrony" Jasiówki, pojawiła się w sklepach i serwisach streamingowych. - Długo rozmawialiśmy z Wroną o zamyśle nad szatą graficzną płyty - mówi w Czwórce Patryk Grabowski, autor okładki płyty. - Było to dla niej tak samo ważne, jak brzmienie samego krążka. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka elektroniczna Będzie głośno artyści płyta konkurs Małgorzata Jakubowska

Jestem szczęśliwa - Wrona po premierze płyty

- W życiu nie byłam tak zestresowana. Miałam obawy jak płyta zostanie przyjęta, ale wszystko poszło super i koncert premierowy był udany - opowiada Wrona. - Ciągle dostaję wiadomości, że materiał się podobał. Super było zobaczyć swoją płytę na półce w sklepie muzycznym. Jest to uczucie nie do opisania, bo to jak trzymać swoje muzyczne dziecko.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka rozrywkowa Kasia Dydo Katarzyna Dydo Będzie głośno artyści

Myasta "Tańcz" na winylu The Best of Będzie Głośno!

Dzisiaj premiera winyla "The Best of Będzie Głośno!" wydanego z okazji pięciolecia audycji. Na krążku znalazły się utwory m.in. zwycięzców konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno!", a wśród nich kawałek ubiegłorocznego laureata "Tańcz" zespołu Myasta. Sprawdzamy, jak powstawał do niego klip.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA płyta teledysk Małgorzata Jakubowska Szymon Jaworski Będzie głośno artyści

"The Best of Będzie Głośno!" - winylowy prezent na pięciolecie

Czwórkowa audycja "Będzie głośno!", która obchodzi w tym roku pięciolecie, doczekała się własnego, czarnego krążka! Do sprzedaży trafił winyl "The Best of Będzie Głośno!". Znalazły się na nim utwory zwycięzców poprzednich edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!", a także innych debiutantów. Czwórka na cały październik przygotowała szereg audycji specjalnych wokół płyty oraz projektu "Będzie głośno!".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Będzie głośno artyści płyta Damian Sikorski

"Teraz Ja!!!". Poznajcie Wronę - artystkę, która wygrała konkurs " Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

- Do tej pory jestem oszołomiona i ogromnie się cieszę, że płyta, którą stworzyłam w moim pokoju w trakcie kwarantanny, niedługo będzie mogła ujrzeć światło dzienne - mówi w Czwórce Wrona. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku i doprowadziła do wygranej w 5.odsłonie Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka konkurs MUZYKA Damian Sikorski Będzie głośno artyści Kasia Dydo Katarzyna Dydo