X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Ewa Stocka-Kalinowska

Prowadzący

Absolwentka Filologii Romańskiej UW. Z Polskim Radiem związana od 1973 roku: początkowo z Redakcją Słuchowisk w Naczelnej Redakcji Literackiej, a od 1983 roku z Redakcją Literacką Dwójki.

Przez wiele lat w centrum moich zawodowych zainteresowań były słuchowiska. Współpracowałam jako redaktor z pisarzami, autorami słuchowisk, ale też sama pisałam scenariusze, adaptując dla potrzeb anteny prozę polską i obcą. Zawsze jednak w orbicie moich zainteresowań była literatura francuska czy szerzej literatury romańskie (włoska, hiszpańska, a także twórczość pisarzy Ameryki Łacińskiej).

Dziś prawie wyłącznie koncentruję się na tematyce związanej właśnie z tymi obszarami literackimi. Do tego, od paru lat, doszło zainteresowanie losami polskiej emigracji powojennej.

Prywatnie: lubię podróże, góry zimą i morze latem.

Section07
Napisz do mnie