X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Bogumiła Prządka

Redaktor

Moją ulubioną formą radiową było i jest słuchowisko, rozmawiając zaś z gościem przed mikrofonem zawsze wolę słuchać, niż mówić.

Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 70. podjęła pracę w Polskim Radiu (najpierw w Trójce, następnie w Dwójce), która stała się jedyną pasją zawodową jej życia. Od roku 1991 – z małymi przerwami -  kieruje Redakcją Literacką Programu Drugiego. Prowadzi słuchowiskowe pasmo „Powieść w Teatrze Wyobraźni” oraz „Zapiski ze współczesności”. Napisała wiele dziesiątków scenariuszy słuchowiskowych - adaptacji prozy polskiej i obcej, m. in.: „Sennik współczesny”, „Bohiń” i „Kompleks polski” Tadeusza Konwickiego; „Koniec Zgody Narodów” i „Tylko Beatrycze” Teodora Parnickiego; „Sława i chwała” Jarosława Iwaszkiewicza, „Zły” Leopolda Tyrmanda, „Mistrz i Małgorzata” Michała Bułhakowa;  „Madame” Antoniego Libery; „Pustelnia parmeńska” Stendhala; „Na wschód od Edenu” Johna Steinbecka; „Słońce też wschodzi” Ernesta Hemingwaya; „Doktor Żywago” Borysa Pasternaka, „Wszystkie języki świata” Zbigniewa Mentzla. Jest laureatką m.in. Grand Prix Festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2003” za adaptację powieści Wiesława Myśliwskiego „Nagi sad”.

Section07
Napisz do mnie