X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Barbara Marcinik

Prowadzący

Blondynka, która nie wstydzi się koloru swoich włosów, bardzo kulturalnie opowiada o książkach i nie tylko.

w Trójce od 1985 roku

po raz drugi na świat przyszła, odkrywszy w sobie powołanie. To była chwila, która odmieniła (jej) świat. "Mól książkowy", dobrze (zbyt) dobrze zapowiadający się badacz literatury przepoczwarzył się w człowieka mediów przełomu wieków. Nowy duch wstąpił w nowe ciało - poddawane dotąd surowej ascezie, zaczęło nabierać kształtów i rozkwitać.

To jednak trwało jakiś czas, w związku z czym nie od razu świat mediów ją zaakceptował. Pojawili się wszak na jej drodze ludzie, którzy dostrzegli, że na ich oczach dokonuje się cudowna metamorfoza, w swej dalekowzroczności przewidzieli nawet efekt i postanowili dać jej szansę.

Jedni pozwolili jej sprawdzić się w dziedzinie sztuki pisania, i tak zaczęła tworzyć scenariusze dla Teatru Wyobraźni. Inni zaryzykowali poddać ją próbie w świecie dźwięku i w ten sposób zaczęła się jej przygoda z muzyka, która trwa do dzisiaj i za skarby świata nie chce się rozstać z muzyka w Trojce.

Tymczasem nadchodziła era radia "na żywo" i, choć nieśmiała, postanowiła - w chwili nieuwagi zwierzchnikow - sięgnąć po mikrofon. Została - naturalnie - złapana na gorącym uczynku - szczęśliwie przez ówczesnego szefa red. muzycznej, który był jednym z jej dobroczyńców i tak już zostało - od 87 roku, heroicznie pokonuje barierę tremy i nieśmiałości, ilekroć przychodzi jej zasiąść przed "żywym" mikrofonem.

W Trojce, można powiedzieć, zakosztowała już wszystkiego - - prezenterką - gospodynią "bloków programowych" ( "Bez względu na pogodę" - przedpołudniowy !, "Trojka Bis" - wieczorny). Prowadziła koncerty (z okazji Dnia Ziemi - od 90 roku). Jest autorka "Magazynu Bardzo Kulturalnego" (od 89 roku - jego dziadkiem był magazyn" Hyde-Radio-Park "audycja Wojtka Dmochowskiego, Marcina Kydryńskiego i jej; ojcem MBK była "Lista Przebojów Teatralnych"- jej autorska audycja).


Ulubiona pora B.M. są Święta (Wigilia i Wielka Sobota) oraz noce. To właśnie w nocy zadebiutowała, w audycji "Miedzy Dniem a Snem" w 87 roku, od tamtego czasu nieprzerwanie pracuje w porze nocnej (dziś - to "Trojka Pod Księżycem").

Kiedy powstały w Trojce duże audycje o książkach, wraz z innymi kolegami przygotowywała je i prowadziła?., nie będąc wszak pewna, czy w sposób należyty spłaca dług uczelni, która ja próbowała wykształcić i dala jej szanse wspięcia się ze szczebla magistra na szczebel doktora (z tej szansy, jak już wiemy nie skorzystała). - Z przyjemnością pracowała nad dużymi audycjami dokumentalnymi, które stwarzały okazje doskonalenia formy. B.M. jest oddana "swojemu" programowi i nie daje się namówić na żadną inną - poza trójkową - formę aktywności.

Równowagę duchowa odzyskuje; nad morzem i w samolocie. Panicznie boi się podroży i nie może bez nich żyć.

Nie wstydzi się koloru swoich włosów, szczególnie lubią ja dzieci i psy.

Woli teatr od kina.

Ma niewiele Marzeń, za to konkretne. Jest uparta.

Najbardziej ceni lojalność i poczucie humoru.

Uważa się za czlowieka nowoczesnego, choć bywa konserwatywna.

 

Section07
Napisz do mnie