X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Hanna Maria Giza

Prowadzący

Dziennikarka Polskiego Radia na stanowisku komentatora. Zajmuje się publicystyką kulturalną, w szczególności promocją literatury oraz popularyzacją nauki, prowadząc cieszący się uznaniem słuchaczy "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" oraz "O wszystkim z kulturą".

Przeprowadziła wywiady m.in. z Umberto Eco, Normanem Daviesem, Stanisławem Lemem, Ryszardem Kapuścińskim, Günterem Grassem, a także z papieskim fotografem Arturo Mari (publikacja "Święty Ojciec - zwierzenia papieskiego fotografa"). Cykl radiowych rozmów z mistrzami polskiej fotografii zaowocował książką "W obiektywie", a wywiady z redaktorem paryskiej "Kultury" Jerzym Giedroyciem, jego bratem Henrykiem oraz Zofią Hertz ukazały się nakładem Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego pt."Ostatnie lato w Maisons-Laffitte". Wśród licznych nagród, którymi uhonorowana została wybitna dziennikarka, najważniejsze to: Złoty Mikrofon, Srebrny Medal "Gloria Artis" przyznany przez Ministra Kultury, Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP w 2005 roku oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego 27 września 2011 r.

Section07
Napisz do mnie