X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Maria Szabłowska

Redaktor

Była studentką arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim i w tej roli zaproszono ją do audycji radiowej. Radio okazało się tak fascynujące, że postanowiła w nim zostać na stałe. I to się udało do dzisiaj, z pewną małą przerwą, o której nie warto wspominać.

Autorka dwóch książek : "Cały ten big beat" i "Elvis – amerykański sen" oraz trzech filmów biograficznych: o Władysławie Szpilmanie, Stefanie Rachoniu i Kabarecie Starszych Panów.

Przez całe życie zawodowe związana z radiową Jedynką. Uwielbia audycje na żywo, zwłaszcza wtedy, kiedy dzieje się coś nieoczekiwanego i dziwnego. Wierzy w "magię radia".

W Dwójce TVP prowadzi (z Krzysztofem Szewczykiem) program Wideoteka Dorosłego Człowieka. Kocha polską piosenkę, włoską kuchnię i narciarstwo.

Motto życiowe (oczywiście z piosenki): "Jeszcze w zielone gramy, jeszcze wzrok nam się pali. Jeszcze się nam pokłonią ci, co palcem wygrażali" (Wojciech Młynarski).

Section07
Napisz do mnie