Ludzie Polskiego Radia
Section06

Anna Lisiecka

Prowadząca

Komentator w redakcji literackiej Programu 2 Polskiego Radia.

Najwyżej ceni sobie formę dokumentu radiowego.

Jest autorką scenariusza i wyboru materiałów archiwalnych do dokumentalnego albumu "Katyń 1940" wydanego na płytach przez Polskie Radio w 2008 roku pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

Jej reportaż "Kainowa zbrodnia" w 2010 roku otrzymał Główną Nagrodę Wolności Słowa przyznawaną przez SDP "za mówienie bez nienawiści o konflikcie narodów, o którym poprawność polityczna nie pozwala mówić".

W 2011 roku została wyróżniona przez SDP za cykl audycji "Droga do Soplicowa" "za jedyny w swoim rodzaju znakomity przewodnik po miejscach mickiewiczowskich i konfrontację literatury z istniejącymi reliktami opisywanej przeszłości".

Również w 2011 roku Polskie Radio wydało album "Wołyń 1943" według jej scenariusza, zawierajacy w dużej części materiały przygotowane przez autorkę w 2008 roku.

Wcześniej nagradzana na przeglądach sztuki radiowej "Polska-świat" - w 1994 za pracę "Kto z was pragnie, kto z was łaknie" a w 1997 za reportaż-monolog "To nie jest zawód dla starszych państwa" (o tancerzu i choreografie Witoldzie Grucy).

Radio uważa za niezwykłe medium, w którym i słuchacze są artystami. 

Section07
Napisz do mnie

..