Ludzie Polskiego Radia
Section06

Cezary Gurjew

Redaktor

Ukończył Politechnikę Szczecińską, kierunek samochodowy. Początkowo związany był z Akademickim Radiem "Pomorze", a następnie z Polskim Radiem Szczecin.

W 1989 roku odbył studencką praktykę w Programie 1 Polskiego Radia, która jak się okazało zmieniła jego życie.Zainteresowania związane z mechaniką przegrały z pasją sportową.

W Warszawie pracuje od 1997 roku, a od października 2006 r. jest kierownikiem Redakcji Sportowej Programu 1 Polskiego Radia.

Specjalizuje się w tenisie.Dla Polskiego Radia relacjonował wydarzenia z 26 wielkoszlemowych tenisowych turniejów: Melbourne, Paryż, Wimbledon i Nowy Jork.

Komentuje także siatkówkę, lekkoatletykę i wioślarstwo. Choć można było go także usłyszeć podczas relacji z innych dyscyplin, zwłaszcza podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, Atlancie, Sydney, Atenach, Pekinie oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie i Vancouver.

Z imprez siatkarskich opisywał m.in. wydarzenia z Japonii, gdzie podopieczni trenera Raula Lozano wywalczyli w 2006 roku srebro w Mistrzostwach Świata.

Relacjonował na żywo olimpijskie zł ()ote medale takich sportowców jak: Arkadiusz Skrzypaszek, Paweł Nastula, Robert Sycz i Tomasz Kucharski, Tomasz Majewski czy wioślarska czwórka podwójna. Interesuje się muzyką, historią i filmem.

Jest autorem książki "Gwiazdy na Antenie". Kocha sport i stara się go systematycznie uprawiać. Gra w tenisa, biega i pływa.

Section07
Napisz do mnie