X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Krzysztof Michalski

Redaktor

Jestem absolwentem Politechniki Gdańskiej (elektrotechnika morska) i Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarstwo). Ukończyłem również podyplomowe studia na SGH (zarządzanie), a także kursy radiowe w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Byłem dyrektorem Programu Pierwszego PR i Prezesem Zarządu Polskiego Radia S.A, ale przede wszystkim byłem i jestem dziennikarzem popularyzującym naukę.

I właśnie za upowszechnianie wiedzy otrzymałem m.in. Złoty Mikrofon, Honorowe Wyróżnienie im. H. Steinhausa, nagrody im. Bolesława Prusa, Bronisława Filipowicza i KRRiT. Otrzymałem także medale: 50-lecia Polskiej Akademii Nauk, Gabriela Narutowicza i KEN.

Jako dziennikarz pracowałem we wszystkich programach radia publicznego. Obecnie w radiowej Jedynce prowadzę autorskie programy "Wieczór Odkrywców" i "Ludzie Nauki", w których zajmuję się przede wszystkim naukami ścisłymi (genetyką, fizyką, biochemią), techniką (także historią techniki) i konsekwencjami cywilizacyjnymi rozwoju nauki.

Dla TVP przygotowałem koncepcję i prowadziłem magazyn naukowy "Proton", a także byłem gospodarzem Rozmów w TVP Kultura.

Od 2000 r., jestem członkiem Rady Upowszechniania Nauki przy Prezydium PAN, a od stycznia 2010 członkiem Akademii Inżynierskiej w Polsce.

Section07
Napisz do mnie